fbpx

Jak vybrat to nejlepší víno z Čech a Moravy?

Přemýšlíte, jaké víno se bude nejvíce hodit na romantický večer s vaší vyvolenou? Vína jsou subjektivní záležitostí a preferovaný styl vína se může samozřejmě lišit. Nicméně existuje v České republice několik renomovaných vinařských oblastí a vinařů, kteří produkují vynikající vína. Jak vybrat to nejlepší víno?

Morava

Moravská vína jsou rozmanitá a nabízejí širokou škálu odrůd a stylů, které zahrnují bílá, červená a růžová vína. Morava je jednou z hlavních vinařských oblastí v České republice a má bohatou tradici ve výrobě kvalitního vína.

Ryzlink vlašský (Welschriesling)

Tato bílá odrůda je jednou z nejrozšířenějších na Moravě. Vína z ryzlinku vlašského mají často jemnou ovocnou chuť a vůni, která může obsahovat tóny zeleného jablka, citronu a minerálních prvků.

Veltlín zelený (Grüner Veltliner)

Další oblíbená bílá odrůda na Moravě, která je známá svou svěžestí, kořeněným charakterem a výraznou kyselostí.

Frankovka

Tato červená odrůda, známá také jako Blaufränkisch, zahrnuje vína s ovocným a kořeněným charakterem. Vína mohou mít tóny třešní, malin a bylin.

Svatovavřinecké

Tato odrůda, známá také jako Saint Laurent, produkuje červená vína s jemným ovocným charakterem, tóny třešní a jemnými tříslovinami.

Modrý Portugal

Další populární odrůda, která je známá svými tmavými barvami a ovocným charakterem, včetně třešní a švestek.

Sauvignon blanc

Tato odrůda produkuje bílá vína s výraznými aroma citrusových plodů, bylin a trávy.

Pálava

Tato odrůda je křížencem odrůd Müller-Thurgau a Gewürztraminer. Jedná se o aromatická bílá vína s intenzivními květinovými vůněmi a exotickým ovocem.

Tramín červený (Gewürztraminer)

Jedná se o populární vína s intenzivními květinovými a kořeněnými vůněmi, často s tóny růží a exotického ovoce.

Moravská vína jsou oblíbená nejen v rámci České republiky, ale také mezinárodně. Každá vinařská oblast na Moravě má své vlastní charakteristiky a výjimečná vína.

České Středohoří

Vína z Českého Středohoří jsou známá svou specifickou charakteristikou a vzhledem k poloze a podnebí této vinařské oblasti. České Středohoří je vinařskou oblastí nacházející se severně od Prahy a produkuje vína s unikátními vlastnostmi.

Müller-Thurgau

Tato bílá odrůda je v Českém Středohoří poměrně rozšířená a zahrnuje vína s lehkým ovocným charakterem a nízkou kyselostí. Tato vína jsou obvykle svěží a snadno pitelná.

Rulandské bílé (Pinot Blanc)

Rulandské bílé je další bílá odrůda, která se v této oblasti pěstuje. Tato odrůda může zahrnuje vína s jemnými ovocnými tóny a mírnou kyselostí.

Rulandské šedé (Pinot Gris)

Další varianta Rulandského, tato odrůda produkuje bílá vína s charakteristickými tóny ovoce a někdy i lehkou kořeněnou pikantností.

Ryzlink vlašský (Welschriesling)

Ryzlink vlašský se pyšní jemným ovocným profilem a lehkou kyselostí.

Hibernal

Tato česká vína mají tóny jablek a hrušek.

Vína z Českého Středohoří jsou často charakterizována svou svěžestí a snadnou pitelností. Vzhledem k chladnějšímu klimatu v této oblasti jsou vína obvykle lehčí a osvěžující.

Výběr nejlepších vín závisí na preferencích chuti každého z nás. Je doporučeno vyzkoušet různá vína a objevovat různé vinařské oblasti a vinaře. Pokud máte zájem, můžete navštívit vinařské festivaly nebo degustace, které vám umožní ochutnat vína různých vinařství a odrůd.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články