fbpx

Kam investovat v roce 2019 aneb Zhodnoťte své peníze i letos 

Dle nepsaného pravidla by měly investice tvořit nejméně 10 %, ideálně pak 25 % z vašich příjmů. Otázkou zůstává, kam tyto finanční prostředky investovat tak, aby došlo k jejich zhodnocení, v letošním roce 2019? Odpověď naleznete na následujících řádcích, jež obsahují 3 nejvhodnější investiční nástroje pro tento kalendářní rok, včetně odůvodnění toho, proč se zrovna do nich vyplatí vložit vaše peněžní prostředky. Zlato – jistota až na prvním místě

Kam investovat v roce 2019 aneb Zhodnoťte své peníze i letos-2Marně bychom hledali stabilnější a vhodnější komoditu pro investování, než kterou je právě zlato. Zlato představuje sázku na jistotu zejména pro ty, kteří hledají dlouhodobé zhodnocení svých prostředků a zároveň nechtějí podstupovat zbytečně velké riziko.  

Výhodou investice do zlata je jeho specifické chování v různých fázích ekonomického cyklu a s tím spojená předvídatelnost vývoje jeho ceny, neboť během krize jeho cena většinou roste, zatímco v období ekonomické prosperity naopak klesá. 

Na začátku letošního roku je během již po několik let trvajícího období růstu světové ekonomiky jeho cena velmi nízko, dokonce atakuje pětileté minimum, tudíž rok 2019 představuje jednoznačně ideální čas, kdy zlato zakoupit. 

Taktéž jej doporučujeme nakoupit ve větším množství, neboť díky tomu, že jeho cena fluktuuje maximálně v rámci jednotek procent, je pro dosažení většího nominálního výnosu záhodno investovat více peněžních prostředků. Koneckonců ani případné ztráty by vzhledem k malým procentuálním změnám v prodejní ceně zlata nebyly nikterak bolestivé. Peer to peer půjčky – vydělávejte poskytováním úvěrů

V případě, že sháníte investiční nástroj se zajímavými ročními výnosy (okolo 6-8 %) a jste ochotni podstoupit lehce vyšší riziko, tak volbou číslo jedna pro letošní kalendářní rok jsou peer to peer půjčky. Ty krom zajímavého zhodnocení nabízejí i flexibilitu a finanční svobodu, neboť nemají pevně stanovenou částku, kterou je nutno do investice vložit, tudíž je jen na vás, zdali se rozhodnete takto investovat stokoruny či statisíce měsíčně. 

Pokud jste se s pojmem peer to peer půjčky dosud ještě nesetkali, tak nám dovolte jeho krátké představení. Jedná se o poskytování úvěrů lidem od lidí (investorů) skrze online zprostředkovatele, nejčastěji na podporu či rozjezd jejich podnikatelských aktivit. Ze společností, které se zprostředkováváním peer to peer půjček zabývají, jmenujme například Zonky, Bankerat či Mintos. Drobné reality – garáž jakožto investice s krátkou dobou návratnosti

Současný trh s nemovitostmi v České republice se dá považovat za nafouklou bublinu, u níž je jen otázkou času, kdy splaskne a dojde tak k razantnímu poklesu cen nemovitostí. Na základě této skutečnosti o momentálně nadhodnocených cenách bytů a domů se nyní vyplatí pouze jejich pronájem, a to jak dlouhodobý, tak i ten krátkodobý, například prostřednictvím AirBnb. 

Nicméně pokud v současné době nemáte dostatek volných prostředků pro nákup investičního bytu či domu k pronajímání, tak nezoufejte, neboť pořízení menších realit, například garáže, představuje aktuálně dokonce o poznání lepší investici, neboť jejich ceny stojí na mnohem pevnějších základech a dá se tak i v budoucnu očekávat jejich stabilní růst. V případě, že se rozhodnete garáž pronajímat, tak můžete očekávat rychlou návratnost investice, maximálně v řádu několika málo let, přičemž nejkratší doby návratnosti se dočkáte v lokalitách, kde je nedostatek parkovacích míst palčivým problémem. 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články