fbpx

Nové luxusní Maserati SUV přichází s výkonem až 530 k: První plně elektrická verze

Italská automobilka Maserati dne 22. března 2022 představila svůj nejnovější sportovně užitkový vůz (SUV), Grecale. Luxusní značka od Stellantis (STLA.MI) tak učinila další krok směrem k avizovanému rozšíření své produktové nabídky. Maserati Grecale se objeví se spalovacími motory, jako plug-in hybrid i jako čistý elektromobil.

Maserati Grecale Folgore: Designová inspirace pochází z MC20

Maserati Grecale Folgore je jedním ze šesti nových plně elektrických Maserati, které budou uvedeny na trh do roku 2025 jako součást strategie značky „Folgore“. Zejména díky své velikosti je Maserati Grecale Folgore konkurencí pro modely aut jako Porsche Macan, BMW iX3 a Mercedes EQC a vizuálně je do značné míry shodné s verzemi Grecale se spalovacím motorem.

Interiér Maserati Grecale Folgore

Maserati zatím nezveřejnilo přesné detaily textilií v interiéru elektrického SUV Grecale Folgore, potvrdilo ale, že na čalounění bude převážně použit materiál Econyl. Jedná se o nylon vyrobený z recyklovaného materiálu ze starých rybářských sítí.

Jinak je Grecale především o pohodlí, všestrannosti a speciálním zvukovém zážitku. O to se stará 360stupňový zvuk, který vstupuje do hry prostřednictvím nezaměnitelného zvuku motoru Maserati a audiosystému Sonus faber s 3D zvukem a až 21 reproduktory. To se ovládá pomocí intuitivního dotykového displeje.

Centrální 12,3palcový displej kombinovaný s menším 8,8palcovým displejem je největší, jaký kdy Maserati viděl. ,,Kromě toho se v interiéru nachází multimediální systém Maserati Intelligent Assistant (MIA), nejnovější infotainment, komfortní displej a volitelně dostupný head-up displej,“ uvedl výrobce Maserati.

105 kWh baterie slibuje pro Maserati Grecale Folgore dlouhý dojezd

Folgore využívá upravenou verzi platformy běžného vozidla, což je silně aktualizovaná verze architektury Giorgio, kterou používá Alfa Romeo Stelvio. O vnitřním fungování Folgore se toho ještě moc neví. Některé technické detaily ale byly zveřejněny. Například 400voltová elektrifikace a 105kWh baterie. Přesné údaje o výkonu – a především maximální dojezd – zatím nebyly potvrzeny. Technologie nabíjení také zatím zůstává zatím tajemstvím.

Cena a uvedení na trh

Další podrobnosti o Maserati Grecale Folgore budou pravděpodobně oznámeny teprve krátce před uvedením na trh v roce 2023. V druhé polovině roku se objeví tři verze GT, Modena a Trofeo – tedy dva čtyřválcové mild hybridní modely s výkonem 300 a 330 koní a vysoce výkonný benzínový motor V6 s výkonem 530 koní a maximální rychlostí 285 km/h.

 Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články