fbpx

Omezte přítok informací a ušetřete hodiny času denně

Informační přísun je obrovský. Internet, televize, rádio, noviny, rozhovor s přáteli. Díky tomu řadu informací přijímáte nevědomě, aniž byste to chtěli. Pak tu jsou knihy, které studujete dobrovolně pro vlastní cíle. Vzniká obrovský dezinformační chaos, který vás nikam neposouvá, ale naopak brzdí. Naučím vás, jak s přítokem informací pracovat a využít je ve svůj prospěch.

Já jsem já

Metodu jsem si pojmenovala sama a využívám ji každý den. Základem je poznání sebe sama. Stejné je to s vámi, pánové. Ujasněte si, co máte rádi, co nemáte rádi, co vám pomáhá, co vám nepomáhá a víte, že to nefunguje. Jaké emoce chcete přijímat a jakou energii vám to dává. S čím souhlasíte a s čím nesouhlasíte. Filtrujte všechno, co k vám dorazí.Odhodlejte se: Filtrujte a odmítejte

Všechno, co k vám přichází, neváhejte okamžitě zařadit dle vlastních měřítek užitečnosti. Každý jsme jiný. Neexistuje žádný univerzální návod, který říká, jaké informace jsou pro vás dobré a jaké nejsou. (I když se vám to řada médií snaží namluvit.) O přísunu informací rozhodujete jen vy sami.

Co tím získáte?

Filtrováním informací podle svého vnitřního přesvědčení ušetříte hodiny času denně. Projasníte svou mysl a rychleji se posunete kupředu, protože méně informací snáze vstřebáte. Nebuďte pasivní konzument, rozhodujte.3 tipy, jak omezit přítok informací

1) Zaměřte se na to, co můžete ovlivnit

Nebojujte s přísunem dat, která neovlivníte. Jsou to reklamy na stěnách domů, billboardy u silnic nebo volební kampaně všude, kam se podíváte. Ignorujte to. Ovlivníte však internetová média, televizní přenosy nebo rádiové výstupy.

2) Vybírejte si své známé

Často vám chaos do života přinesou lidé, kteří jsou možná vaši přátelé, ale témata hovoru jsou natolik mimo s vaším přesvědčením, že vás akorát vysávají. Změňte téma nebo své známé. Akceptováním neužitečných informací si škodíte.

3) Odstraňujte, blokujte, likvidujte

  • Odhlaste odběr Youtube kanálů, které vás už dávno nezajímají nebo u nich jen marníte čas.
  • Uzavřete účty sociálních sítí, které vám nepřinášejí zisk nebo užitečné informace.
  • Zbavte se televize. Všechny ty negativní zprávy protkané reklamami a nekvalitními českými seriály vám chybět nebudou. V případě potřeby je navíc najdete na internetu.
  • Zrušte odběr newsletterů, které vám nepřinášejí žádnou hodnotu.
  • Použijte cedulku na svou schránku: Nechci reklamu.
  • Změňte rádiovou frekvenci, pokud se vám obsah nezamlouvá. Možná vám to přijde jako banalita, ale divili byste se, kolik lidí poslouchá stanici, kterou vlastně nesnáší.
  • Vyfiltrujte online magazíny nebo podcasty, které vás opravdu zajímají. Ostatní neřešte.

Jaký má tohle všechno cíl? Ušetříte ony zmíněné hodiny času. Kolik hodin trvá, než shlédnete všechna ta nudná rádoby vtipná videa na Youtube, než přečtete ty noviny, než prolistujete zdi na všech profilech svých sociálních sítí? Je to dlouhá doba. Mnohdy tím nezískáte vůbec nic užitečného.Nebudou vám rozumět

Rozhodnete-li se zbavit profilu na Facebooku a k tomu vyhodíte televizi z okna, spousta lidí vás nepochopí. Je možné, že vás čeká výsměch, pohoršení, nepochopení nebo dokonce narážky na vaše duševní zdraví. Nechte to být. To všechno je v pořádku. Udělali jste rozhodnutí, které je dobré pro vás, nikoli pro ostatní.

Prozraďte nám, pánové, jak bojujete s nekontrolovatelným množstvím informací vy.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články