fbpx

Zkuste tyto 4 tipy jak zlepšit váš spánek

muž na stole

Jste unavení, doslova se vám zavírají oči, ale jakmile položíte hlavu na polštář, nemůžete usnout? Tyto problémy nejsou v dnešní době ničím výjimečným. Dnešní uspěchaný životní styl nám diktuje, že musíme být výkonní, neustále připravení a zvládat práci za dva. Ale jaká je pak realita? Jsme přetažení, naše tělo už nápor nezvládá, ale zároveň ani nedovede skutečně odpočívat. Jaká je optimální doba spánku a jak spát, jako když vás do vody hodí? Zkuste následující tipy.

1.     Pravidelnost

Nezní to sice jako nějaká světoborná myšlenka, ale skutečně to funguje. Opravdu nepodceňujte to, abyste chodili spát a vstávali přibližně ve stejnou dobu. Vaše tělo si na to navykne a samo se začne přepínat do relaxačního režimu. Zapracujte také na své rutině předtím, než ulehnete do postele. Pomoci může nejen to, že vypnete všechny obrazovky, pustíte uklidňující hudbu a ztlumíte světlo, ale třeba také horká koupel nebo meduňkový čaj.

2.     Stravovací návyky

Jako by nestačilo, že jsou stravovací návyky zásadní pro vaše zdraví a štíhlou linii, také mají vliv na kvalitu spánku. Zejména pak konzumace jídla ve večerních hodinách má často za následek narušení zdravého spánkového režimu. Ale i druh jídla, který konzumujeme po celý den, ovlivňuje, jak kvalitně se vyspíme. Proto se vyplatí jíst potraviny bohaté na bílkoviny a vlákninu a na večer se zcela vyhnout rafinovanému cukru, červenému masu nebo velmi soleným potravinám.

3.     Přírodní pomocníci

Samotný životní styl je pro zdravý spánek zásadní, ale pokud dlouhodobě bojujete s nespavostí nebo častým buzením, můžete si nechat také pomoci přírodními prostředky. Velmi oblíbené jsou v poslední době přípravky s CBD, které mají mnoho pozitivních účinků na lidské tělo. O nic méně účinné však není ani HHC neboli hexahydrokanabinol, což je látka taktéž získávaná z rostlin konopí. Pomáhá zejména těm, které trápí akutní bolesti, nechutenství, ale právě také nespavcům a věčně vystresovaným jedincům. Pomáhá s relaxací, uvolňuje a navozuje příjemné pocity únavy. Pokud jej navíc budete užívat v souladu s doporučeným dávkováním, není se třeba bát negativních vedlejších účinků.

4.     Zapracujte na svém duševním zdraví

Zdánlivě nejnáročnější, ale zároveň nejefektivnější metodou, která vám zaručí trvalé zlepšení kvality spánku, je také eliminace impulzů, které vás stresují nebo vyvolávají úzkost. Obvykle se jedná o tlaky v práci, v rodinných či partnerských vztazích, ale některé citlivé jedince mohou z míry vyvádět i světové problémy. Je nutné naučit se se stresem pracovat a najít si protiváhu, která vás dovede uvolnit a ulevit vaší přetížené mysli. Ne každý to zvládne sám, a proto rozhodně není žádná ostuda zvážit pomoc psychoterapeuta, případně kouče. Je to investice, která se vám vrátí ve vyšší kvalitě života a celkové pohodě.

Zdroj obrázku: Pixabay

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články