fbpx

Online marketing a neplacené kanály

Online marketing

V dnešní době je online marketing nezbytnou součástí každého podniku, který se chce prosadit na trhu. Jednou z výhod online marketingu je široká škála neplacených kanálů, které mohou pomoci podniku získat zákazníky a zvýšit povědomí o svých produktech a službách. Tyto kanály mohou být velmi účinné a přitom nejsou příliš nákladné. V tomto článku se podíváme na nejefektivnější neplacené kanály online marketingu a jak je využít pro růst podnikání.

Co je to online marketing?

Online nebo také digitální marketing obsahuje reklamu zobrazovanou prostřednictvím digitálních kanálů. Mezi nejvyužívanější kanály pro online reklamu patří vyhledávače, webové stránky, sociální média, e-mail a mobilní aplikace. Online marketing je pro business důležitý, protože umožňuje zasáhnout široké publikum a přesně cílit na konkrétní skupiny zákazníků.

I když má firma dobře udělaný web či e-shop, v souladu s moderními trendy, vzhledově unikátní a uživatelsky přívětivý, nemusí to nutně znamenat, že bude úspěšný. Po tom, co má firma vyladěný web, by měl na scénu nastoupit právě online marketing, který pomůže zviditelnit značku a zvýšit prodeje.

Účinné naplacené kanály online marketingu

Obsahový marketing – blog

Tato strategie se zaměřuje na tvorbu kvalitního obsahu, který zákazníky zaujme. Může se jednat o blogové příspěvky, videa, infografiky a další formy obsahu, které pomohou vybudovat brand vašeho podniku a získat zákazníky organickým způsobem bez reklamy.

Sociální média

Využití sociálních médií jako neplaceného kanálu online marketingu je velmi efektivní. Podniky mohou vytvářet obsah, sdílet zprávy a interagovat se svými zákazníky. Nejpopulárnějšími platformami jsou Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn a TikTok. Pro získání návštěvnosti a zásahu z nepropagovaného obsahu na sociálních sítích je potřeba budovat kvalitní základnu fanoušků a vytvářet zajímavé příspěvky.

SEO (optimalizace pro vyhledávače)

Je to způsob, jak zlepšit viditelnost vašeho podniku na internetu. SEO zahrnuje optimalizaci klíčových slov, technické optimalizace a vytváření kvalitního obsahu. Efektivní SEO strategie může zlepšit pozici vašeho podniku v organických výsledcích vyhledávačů a tím zvýšit počet návštěvníků vašeho webu.

Odkazující stránky

Jsou dalším z neplacených kanálů online marketingu, který může pomoci podnikům získat větší návštěvnost svého webu a zvýšit jeho důvěryhodnost. Odkazujícími stránkami je myšleno odkazování z jiných stránek na váš web pomocí hypertextových odkazů, takzvaných zpětných odkazů.

Příklady:

  • Blogy jiných autorů
  • Firemní katalogy (firmy.cz, google firma apod.)
  • Diskuzní weby
  • Weby jiných partnerů

Je důležité mít na paměti, že úspěšná online marketingová strategie vyžaduje trpělivost, pravidelnou a kvalitní tvorbu obsahu a pravidelné zapojování se do komunikace se zákazníky. Ať už tedy máte malou či velkou firmu, online marketing je pro vás rozhodně důležitý nástroj, který vám pomůže získat velkou zákaznickou základnu.

Zdroj náhledového obrázku: Whitepress

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články