fbpx

Co si raději pořídit na okna: Rolety, nebo žaluzie?

Když slunce svítí, přináší dobrou náladu a pohodu. Ovšem za předpokladu, že slunečního svitu není přes míru. Jakmile je ho moc, už to tolik člověka nebaví. Jak a čím zastínit okna v rodinném domě?

Jak se chránit před horkem v bytě?

Jestliže máte svůj byt orientovaný spíše na sever, tak jste asi rádi, když se vám do něho občas slunečním paprskům podaří dostat. Horší je to u orientace oken na jih či západ. Vydržet v rozpáleném pokoji je mnohdy opravdu těžké, když je vzduch v něm rozehřátý na tropických 30 °C. Přitom ale stačí málo a v místnosti může být docela příjemně. K tomu vám poslouží žaluzie nebo rolety. Jak si mezi nimi vybrat?

Jsou lepší rolety, nebo žaluzie?

Průchod slunečních paprsků oknem lze zmírnit různými způsoby. Je možné pořídit závěsy, rolety i žaluzie. Všechny tři možnosti zafungují stejně, některé ale lépe. Nejméně nákladné jsou závěsy. Nemusí ale každému vyhovovat. Nabídka rolet a žaluzií je také zajímavá. Obě varianty pracují na podobném principu, akorát pomocí žaluzií je možné také usměrňovat tok slunečních paprsků, což u rolet nelze. Ty ale zase nabídnou i absolutní tmu. Jsou ideální na dobu, kdy se vrátíte po noční z práce a potřebujete se pořádně vyspat.

Praktické stínění do každého bytu

Výhodou rolet i žaluzií je zejména v zimních měsících izolace od chladu, což vede k finančním úsporám za vytápění. Dobře vypadají látkové rolety, které jsou designově přizpůsobení zařízení interiéru. Ze žaluzií zase vedou ty venkovní, které se v současné době stávají stále žádanější. Díky žaluziím i roletám je možné doma pěstovat pokojové rostliny, které by jinak na přímém slunci příliš neprospívaly. Domácí kvalitní parapety z plastu, masivního dřeva či granitu jsou ideálním prostorem pro pokojovky, kde se dobře vyjímají.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články