fbpx

6 důvodů, proč si pořídit chytré hodinky

chytré hodinky recenze

Chytré hodinky jsou doslova prodlouženou rukou vašeho smartphonu. Na svém zápěstí tak máte přehled o příchozích zprávách i hovorech, nadcházejících událostech nebo o své fyzické aktivitě. Důvodů, proč si pořídit chytré hodinky, existuje ale vícero. My jsme jich objevili rovnou 6 a o všechny se s vámi rádi podělíme. A nejen to, poradíme vám také jaké chytré hodinky jsou podle nás nejlepší možnou koupí.

Propojte chytré hodinky s mobilem

Téměř všechny smartwatch zvládnou fungovat autonomně a přinejmenším zobrazovat čas. Nepropojit je ale pomocí Bluetooth s vaším smartphonem, by byla věčná škoda. Až po spárování obou zařízení totiž doceníte veškeré funkce, které vám chytré hodinky nabízí. Udržujete si přehled

Jednou z hlavních funkcí, kterou budete využívat dennodenně, je zobrazování notifikací na displeji hodinek. Udržíte si tak přehled o příchozích zprávách a hovorech, naplánovaných událostech nebo o blížícím se výročí. Snadno tak zjistíte, jestli má cenu kvůli přijaté zprávě nebo hovoru tahat mobil z kapsy. 

Nezapomeňte ale, že příliš informací může být na škodu. Přečtěte si naše tipy, jak omezit přítok informací a vybrat z nich jen ty podstatné.

Píšete a voláte bez omezení

Už jsme zmínili, že většina chytrých hodinek vám umožní přečíst si příchozí zprávu nebo e-mail přímo na svém displeji. Nejvybavenější modely mají dokonce zabudovaný slot pro SIM kartu, vestavěný reproduktor a mikrofon, takže můžete volat a psát SMS či surfovat na internetu i mimo domov nebo dosah telefonu. 

Užíváte si poslech hudby

Rádi se přes den zabavíte poslechem hudby? Naučte se k tomu využívat své chytré hodinky. Zobrazí přehrávanou skladbu, dovolí nastavit hlasitost a přepínat mezi jednotlivými skladbami. A nezáleží na tom, jestli hudbu posloucháte ze svého mobilního telefonu nebo přímo z hodinek.  

Máte po (na) ruce důležité soubory

Kromě prohlížení poznámek, notifikací a multimediálních souborů uložených ve svém mobilu, můžete chytré hodinky využít také k uložení vybraných informací. Nahrajte si do nich nákupní seznam, důležité dokumenty nebo oblíbené video. 

Zjistíte, jak jste na tom s fyzičkou

Jak jste na tom s pohybovou aktivitou? Smarwatch vám to prozradí! Kromě počtu nachozených kilometrů vás informují také o spálených kaloriích, vaší tepové frekvenci nebo o míře stresu. Na konci dne vám mobilní aplikace naservíruje grafický záznam s jednoduchým přehledem celkové denní aktivity. 

Jestliže se cítíte pod tlakem, přečtěte si, jak se zbavit stresu manuálními pracemi.

Vyspíte se do růžova

A protože stejně jako pohyb je důležitá také regenerace, hodinky sledují délku a kvalitu vašeho spánku. Ráno se tak dozvíte, jak dlouhý byl váš spánek a ve které fázi byl nejtvrdší. 

Používáte chytré hodinky? Pokud ano – jaké jejich funkce nejvíce využíváte?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články