fbpx

Opasky: Jak je správně vyprat a skladovat?

Opasky se staly kromě praktického doplňku, který nám pomáhá udržet kalhoty na správném místě, také módním doplňkem, který při správném výběru doladí celý outfit k dokonalosti. Jak ale vybrat ten správný opasek?

Ze světa opasků

Opasky jsou nedílnou součástí našich životů, což si moc dobře uvědomují také módní celosvětové značky. Nejdražší opasek na světě nabízí oblíbená značka Gucci a jeho cena je ohromujících 256 970 amerických dolarů. A co takový opasek tvoří tak šíleně drahým? Je to čistá platina a diamantové komponenty, které jsou vsazeny do látky, platinové logo značky tvoří 30karátové diamanty.

Typy pánských opasků

Mezi nejoblíbenější materiály opasků patří kůže, a to hlavně kvůli své odolnosti a celkové kvalitě. Kožené opasky jsou také nadčasové a univerzální, hodí se jak k teniskám, tak ke společenským kalhotám – bez ohledu na příležitost.

Formální kožené opasky

Formální neboli společenské opasky jsou ty, které jdou vidět, protože zastrčená košile do kalhot je v tomto případě nutností. Tady je potřeba si dát na výběru záležet. Pokud se tedy chystáte na nějakou společenskou událost, rozhodně se vzdejte toho ošuntělého starého opasku, který vám visí ve skříni, zvláště tehdy, pokud potřebujete udělat dobrý dojem. Jestliže nejste příznivci kožených věcí, nezoufejte, protože existuje nespočet dalších materiálů (například opasky vyrobené z polyuretanu), které kůži dokáží nahradit a vytvoří ten samý dojem.

Ráčnový opasek

Pánský ráčnový opasek se vyznačuje tím, že může patřit taktéž do skupiny formálních opasků s tím rozdílem, že nemá otvory jako klasické pásky. Namísto toho je jeho spona vybavena zoubky, které pásek zachytí. Tento typ opasku je možná o něco komfortnější než klasický, protože si jej nastavíte přesně podle libosti.

Opasky pro volný čas

Sportovní nebo ležérní oblečení neznamená, že by vám mělo pudlo kalhot sahat až ke kolenům. Pro tyto případy můžete zvolit buď kožený opasek různého stylu a barvy nebo látkovou variantu. Samozřejmě byste měli opasek ladit s určitými kousky vašeho oblečení, abyste nevypadali jako byste přišli právě z cirkusu. Velikost neformálního opasku je často větší než formální, materiál je často tužší s větší přezkou.

Pozor si dejte také na různé typy přezek

Každý opasek je vybaven nejrůznějšími druhy přezek, které patří mezi nejzákladnější faktory určující, zda se hodí pro formální příležitosti, nebo ty neformální. Pro formální události jsou vhodné přezky jemnější, například obdélníkový tvar může vypovídat o vašem postavení či charakteru.

Styling koženého opasku

Nevhodně zvolený pásek může narušit celou rovnováhu vašeho outfitu, proto vám přinášíme několik základních rad, kterými byste se měli řídit.

  • Snažte se vždy sladit barvu a strukturu vašeho opasku s botami, řemínkem hodinek nebo jinými koženými doplňky.
  • Společenský pásek by měl být jemný.
  • Čím je outfit elegantnější, tím více by měl opasek ladit s botami. Šperky, manžetové knoflíčky a kovové řemínky hodinek by měly jít ruku v ruce s přezkou na opasku – stříbro se stříbrem, zlato se zlatem.

Jak správně změřit opasek?

Obecně platí, že správná velikost opasku by měla odpovídat pasu vašich kalhot plus 5 centimetrů navíc. Ovšem není žádným tajemstvím, že někteří výrobci své opasky vyrábí přímo na míru každého člověka zvlášť.

Jak opasky skladovat?

Opasky přímo vybízí k jejich srolování a uložení do zásuvky. Jenže to je právě kámen úrazu, kvůli němuž opasky ztrácí svou životnost, zejména ty kožené. Doporučujeme vaši šatní skříň vybavit háčky, na něž je zavěsíte. Kožené opasky tu a tam přetřete včelím voskem a měkkým hadříkem, abyste jim dodali původní vzhled.

A poslední rada – berte investici do kvalitního opasku stejně, jako investici do kvalitní obuvi, vydrží vám věčnost.

Zdroj foto: freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články