fbpx

Všeho moc škodí aneb Pár slov o doplňcích

Zdobíme se všichni. Zajímavé doplňky už dávno nejsou jen doménou žen. Naopak. Pánové svou image často podtrhují vhodnými doplňky. Chcete působit jako bezstarostný pohodář, seriózní byznysmen nebo třeba volnomyšlenkářský cestovatel? Doplňky ovlivňují mnohé. Jak na ně a nepřehnat to?

Kdy mnoho doplňků škodí?

U žen je přemíra doplňků špatná. Dlouhé náušnice, výrazný náhrdelník, stříbrné hodinky, náramek a prsteny… Fuuu, toho je až příliš! U mužů je to podobné. Klobouk, šátky, přívěsky, náramky, hodinky, prsteny, náušnice, piercingy, výrazná spona na opasku a barevné tkaničky. Jsou to pěkné doplňky, viďte? Ale ne, když je nosíte všechny naráz!Znejte míru a řiďte se jí

V módě a oblékání nejde ani tak o značky jako o vyváženost a rovnováhu. Nedostatkem doplňků získáte nudný outfit. Přemírou doplňků se předvedete jako klaun. Nevhodnými doplňky se ztrapníte a způsobíte faux pas. Všichni víme, že ideální stav neexistuje, ale existuje míra a cit. Poslouchejte ho, zkuste pár vychytávek a mějte své doplňky pod kontrolou.

Když to umíte…

K článku mě přivedl mladík, kterého jsem potkala ve vlaku. Jestli je naším fanouškem, tímto ho zdravím. Zaujal mě svým neotřelým vkusem. Jeden by řekl, že jeho styl byl přeplácaný. Ale víte co? Naopak. On dokonale vystihl umění využívání doplňků.

Klobouk, šátky a sako? Žádný problém

Dotyčný měl klobouk, sako, barevné džíny, šátek zamotaný v okách kalhot místo opasku, řetízek u pasu a svetr. Z na první pohled nesourodých kousků a s minimem doplňků vytvořil velmi zajímavý styl. Že se to do společnosti nehodí? Ale my už přece víme, že gentlemanství není pouze o stylu oblékání! Vždyť i zedník může být gentlemanem!Jak na to? Vyvažujte!

O rovnováze už jsem se letmo zmínila. U příkladu s dámskými doplňky jste si zřejmě udělali obrázek, jak to asi vypadá. Všude se něco leskne a zaujímá pozornost. Až je to vlastně rušivé. Tomu se, pánové, vyhněte. Vyberte si dvě až tři partie, na které chcete upozornit. Jsou to boky? Jsou to ruce? Je to krk nebo hrudník? Zvolte si své oblíbené partie, které chcete zvýraznit.

Kombinace, které (ne)fungují

Náramek a prsteny

Vyhněte se kombinaci prstenů a náramku na stejné ruce. Doplňky jsou příliš blízko u sebe a vzájemně se ruší. Dejte každý doplněk na jinou ruku nebo si vyberte jen jeden z nich. Nikdy nekombinujte prsteny nebo náramky na stejné ruce. Ilustrační obrázek vám napoví, jak by to vypadalo.

Hodinky a prsteny

Platí stejné pravidlo jako u předchozího bodu. S klidným svědomím udělejte výjimku, pokud jsou hodinky i prsteny ze stejného materiálu.

Šátky

Šátky kombinujte podle libosti. Díky jejich variabilitě je snadno využijete na krku, u pasu, na hlavě místo klobouku, ale také na zápěstí. Jen pamatujte, na jedno: Nedávejte šátek tam, kde už jiný doplněk máte!

Náušnice

Náušnice mají tu výhodu, že mají nenápadný a decentní design. Vždy zvolte stejný materiál, ze kterého jsou vaše další šperky. Pak bude všechno v naprostém pořádku.Klobouky a další pokrývky hlavy

Ať jste fanoušek šátků, čepic nebo klobouků, dávejte si pozor na barvy. Když zvládnete barvy, takový doplněk ničemu nevadí. Ba naopak, podpoří vaši osobitost a styl.

Opasky

V případě opasků si dejte záležet na tom, aby barva ladila s barvou vašich bot. Menší odchylky jsou snad přípustné, ale černé boty a hnědý pásek? V žádném případě! A pozor na doplňkové řetězy nebo šátky, když už máte opasek.

Dokonalý stav je základ

Nezapomeňte pánové, že všechny vaše doplňky musejí být v dokonalém stavu. Neberte si nic, co jeví známky únavy. Tím byste své gentlemanské vzezření pěkně shodili!

Jak to máte s doplňky vy, pánové? Jsou vaším denním chlebem, nebo se jim úspěšně vyhýbáte?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články