fbpx

Poznejte Káhiru a nechte starosti doma. Pohltí vás ruch metropole a okouzlí vás staroegyptské artefakty a kvalitní oděvy

Proč navštívit Káhiru?

Chcete si na chvíli odpočinout, vyčistit hlavu od pracovních i soukromých starostí a vydat se ideálně rovnou na jiný kontinent? Vydejte se do egyptské metropole a podlehněte jejímu kouzlo. Čím vás Káhira osloví a proč na ni jen tak nezapomenete?

Historie egyptské metropole

Přestože své jméno získala Káhira až v 10. století, na jejím místě se dříve nacházelo město zvané Helios. Již ve 13. století byla Káhira dvakrát větší než Paříž. To je fascinující zejména proto, že v té době byla právě Paříž tím vůbec největším evropským městem. Jakmile ovšem došlo k objevení Ameriky a o své místo se přihlásila také Indie, přestala být Káhira obchodním centrem a začala postupně ztrácet svou slávu i lesk.

Navrácení ztraceného lesku

Naštěstí ale v 19. století nastal obrat a Káhira se opět začala stávat zajímavou a atraktivní. V současné době je populace egyptského hlavního města shodná s populací celé České republiky. Káhira patří k těm nejlidnatějším městům v Africe, a proto není divu, že je v ní ruch 24 hodin denně.

Středobod egyptské metropole? Náměstí Tahrir

Káhira je ohromná a turistům nabízí skutečně mnoho, co stojí za vidění. Středobodem města je náměstí Tahrir. Většina důležitých událostí se slaví právě na tomto místě a také se jedná o významný dopravní uzel. Kromě ohromného kruhového objezdu je možné si na náměstí povšimnout také obelisku Ramese II.

Projděte se po promenádě podél Nilu

Jakmile se nasytíte atmosféry káhirského hlavního náměstí, nenechte si ujít procházku po promenádě Corniche el-Nil. Již její název napovídá, že se rozkládá podél řeky Nil a jedná se o oblíbené místo mladých studentů, rodin s dětmi i turistů. Právě odtud je totiž nádherný pohled na panorama města a zejména večer se můžete těšit na úchvatnou podívanou osvětleného města.

Suvenýry z Káhiry

Budete-li chtít ze své cesty přivézt nějaký suvenýr sobě i svým blízkým, vydejte se do největšího afrického bazaru Chán al-Chalílí.

 

Tam pořídíte vše, co se tradičně z Egypta odváží domů, tedy:

  • koření,
  • látky,
  • koberce,
  • výrobky ze dřeva,
  • šperky,
  • parfémy
  • papyrus.

V případě, že toužíte po luxusních pánských oblecích a překrásných dámských róbách, potěší vás nabídka káhirských obchodů v moderní části města. Oblečení si můžete rovnou nechat upravit na míru, protože v Káhiře narazíte na šikovné a rychlé krejčí skutečně na každém kroku.

Podívejte se do muzea

Zajímáte se o umění a historii? Nenechte si v Káhiře ujít možnost návštěvy Egyptského muzea. Těšit se můžete na rozmanitou a bohatou sbírku staroegyptských památek. V muzeu se nachází také sbírka předmětů, které byly nalezeny při odhalení Tutanchamonovy hrobky. Jestliže jste vždy chtěli spatřit onu slavnou posmrtnou masku a také zlaté rakve, máte k tomu v Káhiře speciální přežitost.

Vydejte se do poklidného Koptského města

Jakmile budete mít dost památek i ruchu města, utečte před ním do Koptského města. Jedná se o poklidnou křesťanskou čtvrť na předměstí Káhiry. Čtvrť je udržovaná a slouží především jako turistická atrakce. Již od nepaměti Koptské město obývali křesťané, a dokonce zde sídlil i koptský papež. Typickými znaky jsou samozřejmě kostely, ale také Babylonská pevnost a Koptské muzeum. Nenechte si ujít návštěvu ani jednoho.

Vyrazte do Afriky a nechte se pohltit ruchem a vůní Káhiry. Na památku si můžete z města odvézt kvalitní pánský oblek, parfém sestavený na míru, papyrus a výrobky z něj, šperky, koberec a nádherně vonící koření. Káhira je zkrátka živou a tepající egyptskou metropolí, která vás přivítá s otevřenou náručí.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články