fbpx

Škodiči okolo nás: Jak je poznat a co s nimi?

Škodiči okolo nás: Jak je poznat a co s nimi?

Dnes se inspirujeme knihou autora, původem psychiatra a urologa, který píše pod pseudonymem Xavier Crement. Název jeho díla je příliš vulgární, proto si jej přizpůsobíme gentlemanskému slovníku. Nebudeme tu posuzovat kvalitu literárního díla. Ne. My se zaměříme na to, v čem měl pan Crement pravdu. Kolem nás se skutečně pohybuje velké množství lidí, kteří nám ztrpčují život.Nenápadná složka společnosti

Možná si říkáte, že najít onoho Škodiče je snadné. Ale ne vždy tomu tak je. Někteří Škodiči jsou mírní, klidní, ba dokonce ochotní! A přesto ze situace nevyjdeme s čistým štítem ani dobrou náladou. Škodiči se dovedou bravurně skrývat, měnit své masky podle potřeby a ať se děje cokoli, oni jsou vždy ten nenápadný zahradník, který to přece nemohl být! Ale byl.

Kde se nejčastěji vyskytují?

Paradoxně to jsou právě místa, kde my, běžní smrtelníci něco potřebujeme. Jsou to místa, kde daná osoba má nad námi nějakou moc a může nám škodit.

Mezi povolání se zvýšeným výskytem patří:

  • úřednice
  • učitelé a učitelky
  • vyhazovači
  • řidiči z povolání
  • bankéři
  • právníci
  • rodinní příslušníci
  • fanatici všech druhůJak se projevují?

Škodiči milují nesoulad, případné hádky a střety. Doslova je vyvolávají. Kdo z nás už se někdy nesetkal s učitelem, který se přímo vyžíval v ponižování studentů? Nebo úřednice za přepážkou, která už po našem příchodu nasadí otrávený až znechucený výraz a následně s námi tak i jedná? Nebo tetička, která to s námi přece myslí vždycky dobře a tvrdí, že to naše podnikání je úplně k ničemu a měli bychom si najít něco pořádného. A co takhle rozhovor s nějakým fanatikem, který není schopen přijmout i náš, tedy odlišný, názor? Vzpomenete si, jak jste z podobných situací vždycky vyšli? Dovolím si hádat. Cítili jste se mizerně, bez energie nebo jste byli pořádně naštvaní.

Jak ovlivňují naše podnikání?

Představte si, že rozjíždíte firmu a potřebujete vyřídit pochůzky na úřadech. Jedna nebo dvě škodící pracovnice, a hned jste unavení, vyřizování se protáhne a vůbec to nikam nevede. Nebo Škodič na vedoucí pozici ve vaší firmě. To zákonitě povede k tomu, že zaměstnanci pod ním budou nešťastní, naštvaní a zoufalí. Pokud by se k vám, jakožto řediteli někdy dostala stížnost, vedoucí-Škodič si své chování náležitě obhájí. A to takovým způsobem, že nakonec zaměstnanci vyjdou jako viníci.Jak je poznat co nejdříve?

Poznat takového člověka v první chvilce je vlastně zásadní. Můžeme tak včas zrušit potenciální obchod, nepřijmout nového zaměstnance nebo si vybrat jiného právníka pro svou firmu. Možná se vám to nyní zdá jako maličkosti, protože takových lidí je přeci všude plno. Ale! Čím méně jich bude, tím klidnější bude naše spaní a podnikání mnohem více pokvete.

Důležité upozornění

Škodič si nikdy nepřizná, že je Škodičem. Není toho schopen. Dle svého mínění je tím nejlepším a nejúžasnějším člověkem na světě. Neoplývá loajalitou, slušností nebo úctou. Vůbec ho nezajímá, jak svým chováním ovlivní životy ostatních lidí. On chce pouze načerpat energii z vašeho roztrpčení. A ještě něco. Škodičem může být jak muž, tak žena.Jak na ně?

Jediným řešením je nechat je být. Utnout veškeré kontakty a ignorovat je. Při častém pobytu mezi Škodiči totiž hrozí, že se staneme jedním z nich!

 

A co vy pánové? Kolik takových Škodičů nebo Škodiček jste již za svůj život potkali? A jak jste situaci vyřešili?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články