fbpx

Zero Training aneb správným držením těla ke spalování tuků

Spalování tuku je zásadní pro to, aby svaly byly vidět a neschovávaly se za tukové tkáně. Problém je v tom, že je mnohem snazší nabrat tuk než jej ztratit, a to i když jste fyzicky aktivní. Seznamte se s nulovým tréninkem, jehož účinky vás možná velmi mile překvapí.

Spalujte tuk daných partií

Část problému spočívá v tom, že při obecném cvičení si tělo samo určí, odkud tuk spálí. To je důvod, proč je důležité dodržovat dobrý cvičební program spolu s vyváženou stravou. Cvičení spaluje tuky, ale existují pohyby a tréninky, které to dělají mnohem lépe než jiné.

Nulový trénink na spalování tuků

Víme, že běhání tuky spaluje, že minutová chůze dokáže totéž a že HIIT tréninky zvyšují srdeční frekvenci, čímž dochází k lepší funkci metabolismu. Japonci ale přišli s technikou, která je také velmi účinná, tzv. nulový trénink.

Nulový trénink vyvinula Tomomi Ishimura, zakladatelka jógového studia Body Tone New York a autorka The Zero Training Method. Tato metoda je vhodná pro začátečníky, aby se dostali do formy, a pro každého, kdo chce shodit pár kilo.

Co je to vlastně nulový trénink?

Podle Tomomi Ishimura je nulový trénink forma tréninku, která pomáhá zhubnout, bojuje proti bolesti svalů a tonizuje svaly snadno a rychle. Autorka vysvětluje, že špatné držení těla, které má mnoho z nás, a špatné návyky způsobují, že tělo ochabuje, čímž se v něm hromadí více a více tuku. Proto je toto cvičení založeno na provádění dechových cvičení a strečinků, přičemž sezení v délce pouhých 5 minut pomáhají tyto problémy napravit.

Pevnější svaly díky lepšímu držení těla

Principem nulového tréninku je správné držení těla pro zpevnění svalů, proto se cviky zaměřují na krk, ramena, záda, boky a chodidla. Tomomi Ishimura cviky často sdílí na svém instagramovém účtu, kde tyto cviky předvádí a upozorňuje na správnou techniku.

Další výhodou nulového tréninku je, že je účinnou fyzickou aktivitou pro boj s bolestmi zad a nápravu špatného držení těla. To je nezbytné, abyste se vyhnuli záhadné bolesti z tak dlouhého sezení před obrazovkou. Touto metodou se podle Tomomi Ishimury dá zmenšit pas až o 7 centimetrů.

Zdroj foto: pixabay.com

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články