fbpx

Svaly aneb proč je dobré je posílit a budovat?

Léto se blíží a nyní je doba, kdy většina lidí začíná pracovat na své postavě. Kdo by taky nechtěl mít pořádně vyrýsovaný pekáč buchet na břiše a bicepsy jako hrdinové z akčních filmů. Jenže cvičení a budování si těchto svalů má kromě vzhledu také vliv na celkové zdraví.

Lepší držení těla

Dá se říct, že špatné držení těla patří mezi civilizační nemoc, kterou trpí téměř každý. Shrbená záda, svěšená ramena a špatné kyčle – to jsou příznaky především neustálého sezení u počítače, které je tím hlavním viníkem špatného držení těla. Možná si to neuvědomujete, ale držení těla má vliv šlachy a svaly v oblasti právě již zmiňovaných kyčlí. Boční břišní svaly můžete napravit silovým tréninkem, čímž tak stabilizujete záda.

Předchází zranění

Sport může někdy hodně bolet a být v některých případech nebezpečný. Pamatujte, že čím je svalová soustava silnější, tím je tělo odolnější a lépe chráněné. Svaly obklopují vazy a klouby, a chrání je před zraněním nebo nadměrným zatížením. Abyste se vyhnuli vyhřeznutí plotének, pravidelné cvičení a silové tréninky jsou ideální.

Efektivita a vytrvalost

Je dokázáno, že pohyb a fyzická aktivita nás vedou k mnohem lepším výsledkům, jak k těm rychlostním, tak k vytrvalosti a efektivitě. A proč je to dobré pro běžný život? Tak například takové zvedání těžších věcí je pak o mnoho jednodušší než pro ty, kteří se jakémukoliv pohybu vyhýbají.

Kardiovaskulární systém

Je dobré si uvědomit, že mezi nejdůležitější sval v těle patří naše srdce, které byste posilovat měli.  Pravidelným tréninkem se tak srdce stane silnějším a výkonnějším, a to tak, že pojme stejné množství krve, ale s nižší tepovou frekvencí.

Ztráta tuku

Čím více svalů, tím vyšší spotřeba kalorií. V tomto případě se jedná o bazální metabolismus, tedy o výdej kalorií v klidovém režimu bez jakékoliv fyzické aktivity. Pokud zvýšíte svůj bazální metabolismus o pouhých pár procent, bude to mít zásadní vliv na vaši celkovou spotřebu kalorií.

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články