fbpx

Profesionalita a jak jí dosáhnout: Musíte ji budovat od základů

Stále vám nikdo nezvýšil plat? Na každém pohovoru selžete nebo se profesně neposouváte dál? Zamysleli jste se někdy, kde může být ta skutečná chyba? Mnoho z nás má za to, že pro zvýšení mzdy nejsou peníze, na pohovor se hlásilo mnoho lidí a vaše pozice v práci nenabízí možnosti růstu. Jenže toto jsou pouhé výmluvy, které maskují následující chyby, co mohou být příčinou. V každé práci je profesionalita na prvním místě.

Zapomínáte na ranní péči o svůj vzhled

Nemusíte stát hodiny před zrcadlem a upravovat jeden vlásek za druhým, abyste vypadali profesionálně. Ale je důležité o sebe v jisté míře pečovat. Dbejte na správnou hygienu, vousy a vlasy byste měli mít před příchodem do kanceláře vždy upravené, a rozhodně nezapomínejte také na úpravu nehtů. Můžete mít na sobě ten nejdražší oblek, ale pokud nebudete v práci upraveni, ztrácíte na respektu a důvěře.

Dodržujete dress code

Jsou kanceláře, kde je povolen ležérní vzhled, a dokonce i tenisky, ale i tam jsou hranice toho, co můžete a co ne. Nikdy nebudete vypadat profesionálně, pokud jste jediný, kdo se objeví v džínách, nebo pokud budete ignorovat e-maily z vedení, které vám připomínají náležitý dress code. Dress code by vám měl sloužit jako vodítko při výběru vašich outfitů.

Nosíte oblečení, které vám nesedí

Příliš velké, příliš malé, příliš krátké nebo příliš dlouhé oblečení, které dobře nesedí, způsobí, že budete vypadat neupraveně. Můžete také působit dojmem, že je vám jedno, jak vypadáte, nebo že se neumíte správně oblékat. Nemusíte za oblečení utrácet mnoho peněz, ale je důležité dbát na kvalitu – a tomu oblečení případně přizpůsobit.

Chodíte pozdě

Někdy se stane, že se prostě o pár minut zpozdíte, ovšem pokud je to pravidelně, můžete na to doplatit. I váš pozdní příchod může naznačovat dvě věci. Zaprvé, že své práci nedáváte zasloužený respekt a důležitost, a zadruhé, že vám není možné důvěřovat, což rozhodně bude bránit vašemu profesnímu růstu.

Příliš mnoho negativity

Všichni máme subjektivní názory, špatné dny a stížnosti na práci, ale extrémní negativita je nakažlivá a neuctivá k vašim spolupracovníkům a vašemu týmu. Pokud často projevujete svou negativitu, můžete být označeni za toho, kdo si stále jen stěžuje a nikdy nenabízí řešení. Vaše pozice by se neměla skládat pouze ze stížností nebo kritiky, ale z pozitivnějších, na řešení zaměřených a konstruktivních návrhů.

Profesionalita je důležitá!

 Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články