fbpx

Umíte pečovat o své vousy?

Jak pecovat o vousy

Mít vousy je mezi muži už několik poslední let módní záležitostí. Každopádně dobře se o ně starat a mít je upravené a zdravé, není jednoduché. Kosmetiky je nepřeberné množství a my vám pomůžeme se v ní vyznat. Nejdůležitější je výživa vousů a jejich hydratace. Základem tedy jsou oleje, balzámy a kondicionéry.Oleje na vousy

Jsou směsí  několika přírodních olejů (např. jojobový, arganový atd.). Olejíčky změkčí vousy, při používání alespoň  2x-3x týdně budou zdravě lesklé, příjemné na dotek a díky lehké parfemaci voňavé, což ocení i ženy. Olej vous vyživuje, zabrání lámání a třepení. Zároveň hydratuje pokožku pod nimi, takže se eliminuje svědění při růstu nových vousů. Aplikace je velice jednoduchá, stačí olej vetřít do vousů a jemně vmasírovat i do pokožky pod nimi. Někteří z vás mohou mít obavy, zda nebudou vousy po použití mastné, ale většinou se olej rychle vstřebává bez pocitu mastnoty. Existují ale i těžké oleje určené pro ty, které trápí velmi suchá pokožka a lupy. Tyto oleje se vstřebávají déle a je vhodnější počkat s jejich nanášením až večer.Balzámy na vousy

Od olejů se liší tím, že obsahují tužící vosk a bambucké nebo kakaové máslo. Máte-li neposedné vousy nebo vám každý vous roste jiným směrem, pak bude balzám pro vás ten pravý. Balzámy pomáhají také s růstem vousů, díky vysokému obsahu vitamínů. Aplikace je prakticky stejná jako u olejů, stačí opět vetřít do vousů a vmasírovat do pokožky.

Kondicionéry

Jsou k dostání ve formě mléka, vody nebo pěny. Kondicionéry se velmi rychle vsakují, nemusí se obvykle vmasírovávat a oblíbí si je ti, kterým nevyhovuje těžší složení olejů a balzámů. Regenerují a vyživují vousy, většinou obsahují keratin, což je základní složka vousů a vlasů, a vousy jsou díky němu krásně jemné a lépe chráněné před nepříznivým počasím.

Jak získat kýžený tvar?

Pro tvarování vousů a především kníru, je nezbytné použít vosk na vousy. Vosk je vhodný také pro ty, kterým rostou vousy všemi směry a balzám již nestačí. Obsahují změkčující oleje. Vosk stačí lehce vmasírovat a vytvarovat.  Na trhu je k dostání široká nabídka vosků s různým stupněm tužení.Také hřebeny a kartáče na vousy mají své opodstatnění.  Zatímco hřeben vousy načeše, kartáč je narovnává, zbavuje větších nečistot a také masíruje pokožku. Nejčastěji se vyrábí z kančích štětin. K výběru je široká nabídka různých tvarů a velikostí, každý si jistě vybere dle svého vkusu.

Pro oholení kontur a krku je nejlepší kvalitní shavetta. Jedná se vlastně o typ holicího strojku, který se vzhledem podobá břitvě, ale jinak se do ní používají klasické čepelky. Holení sice vyžaduje určitý cvik, ale trpělivost oceníte v perfektně oholených konturách a liniích vousů.Samotná kosmetika však nestačí!

Neméně důležitá je pro kvalitu vousů také správná životospráva a strava s vysokým obsahem listové zeleniny, avokáda, libového masa a ořechů, jelikož obsahují vitamíny A, E, B3 a B7.

Nezapomínejte ani na péči o vlasy. Pokud hledáte výživu, podívejte se také na vitamíny na vlasy.

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články