fbpx

V hlavní roli mužská prsa aneb když jsou větší než ta ženská

Léto v plném proudu a vy se stydíte kvůli svému „většímu hrudníku“ sundat tričko a užít si tak pořádnou koupačku v bazénu? Věřte, že na světě je nespočet mužů, které trápí jejich poprsí. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co způsobuje, že se vaše prsa podobají těm ženským?

Možné příčiny mužského poprsí

Abyste se svého nevzhledného poprsí zbavili, budete muset nejdříve přijít na to, co je důvodem jeho vzniku. Je také důležité vědět, že prsní tkáně se vyskytují jak v těle žen, tak v těle mužů – a u obou pohlaví jsou rozhodující hormony. Existují dva důvody, proč je váš hrudník obdařen téměř tak, jako hrudník ženy.

Gynekomastie

Tento termín označuje zvětšení prsní tkáně u mužů. Toto zvětšení může také ovlivňovat kolísající hladina hormonů či hmotnost. Často mají vliv na prsní tkáň také steroidy, bez nichž se dnes už spousta mužů prostě neobejde.

Pseudogynekomastie

Pro tento pojem je charakteristické zvětšení prsní tkáně u mužů, příčinou je však kombinace tuku a žlázy. Pro tento případ je tedy hmotnost základním faktorem ovlivňující „velikost mužského poprsí“.

Jak s nechtěným poprsím bojovat?

I když vám nemůžeme slíbit, že se nechtěného poprsí zbavíte, poradíme vám několik tipů, jak s ním bojovat.

Obezita

Je obecně známo, že pokud přijmete více kalorií, než jste schopni spálit, číslo na váze bude neustále stoupat. Tuk se začne ukládat prostě tam, kde být nemá. Nejenom, že špatné stravovací návyky podporují ukládání nadbytečného tuku, ale také tento nadbytečný tuk vytváří nerovnováhu hormonu tzv. leptinu, který může narušovat produkci testosteronu, což v případě rostoucího mužského poprsí může být velkým problémem.

Věk

Věk hraje nejzásadnější roli v tom, jak člověk vypadá. Mužský hormon testosteron začíná od 50. roku života u mužů výrazně rychle ubývat, takže pokud se vám nedaří váš hrudník zformovat do požadovaného „tvaru“, budete se s tím muset smířit, protože s přibývajícím věkem se s tělem pracuje o něco hůře než zamlada.

Nadměrná konzumace alkoholu

Není žádným tajemstvím, že nadměrné pití alkoholu stojí za růstem hmotnosti. Jenže pozor si dávejte i na to, jaký alkohol pijete, protože takové pivo zvyšuje hladinu ženského hormonu estrogenu, čímž dochází ke stimulaci tvorby prsní tkáně. Což jistě znají ženy, které doslova pivo pro tento případ vyhledávají, obzvláště to černé.

Nemoc

I když vzácně, ale také váš zdravotní stav dokáže ovlivnit rostoucí poprsí, které může naznačovat například selhání ledvin, onemocnění jater nebo Klinefelterův syndrom. Rozhodně neuškodí, když navštívíte svého lékaře a prokonzultujete s ním váš problém.

Jak zvětšené poprsí skrýt?

Abyste alespoň z části skryli to, za co se stydíte, můžete si pomoci správným výběrem oblečení. I to má totiž v tomto případě svá pravidla:

Skvěle padnoucí oblečení je základem

Vaším cílem je zakrýt jakékoliv nedostatky na těle, proto by v tomto případě měla být ležérnost na prvním místě. Zapomeňte na těsná trička, která dokonale kopírují každý kousek vašeho těla.

Změňte styl

Také změnou stylu si můžete od viditelného poprsí pomoct. Vsaďte na košile, které nedostatky díky střihu rozhodně zakryjí. Velkou roli také hrají barvy, volte spíše ty tmavší, které jak je známo postavu opticky zeštíhlí.

Pozor na vzory

Ačkoliv vzory na oblečení spíše pozornost přitahují, díky nim můžete také skvěle zamaskovat problémová místa. Vybírejte spíše svršky s celoplošným vzorem, které nepřitahují pozornost pouze na jedno místo. Vyhněte se však logům a nápisům, které jsou často na úrovni hrudníku.

Ať tak, či onak, zdravý životní styl, pestrá strava jsou klíčem k tomu, aby váš hrudník působil zase mužněji. Nezanedbávejte své tělo, pomozte mu vyrýsovat jeho přednosti.

Zdroj: freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články