fbpx

Rozvod: Jak začít znovu randit? Není to zas tak složité

Rozvod je v mnoha ohledech velmi nepříjemnou stresovou životní situací, se kterou se špatně vyrovnává. Většina udělá tu chybu, že se hned po rozvodu vrhne do nového vztahu, což je ovšem velká chyba. Co byste měli před randěním zvážit?

1. Na všechno máte čas

Ruku na srdce, rozvod prostě příjemný není, i když se na něm oba dva dohodnou. Najednou skončí něco, co trvalo několik let. Dejte se dohromady, než zase začnete randit – je naprosto přirozené být z rozvodu a konce vztahu zničený. Postupem času si na novou situaci zvyknete a dostanete novou chuť žít zase naplno.

2. Nebojte se terapie

Jestliže se vám nedaří z rozvodu stále vzpamatovat, měli byste zvážit odbornou pomoc. Terapeut vás navede, jakým směrem jít, pomůže vám projít si všemi emocemi a poskytne vám mechanismy, co vám pomohou se se vším vyrovnat co nejdříve. Kromě toho vás pomůže připravit do další části vašeho života, jako jsou rodinné vztahy, pocity sebeúcty a sebevědomí a také finanční situace, která ve většině případů po rozvodu není zrovna ideální. Pamatujte, že i když máte svou rodinu a přátele, o které se můžete opřít, je dobré si promluvit s někým nezaujatým, nejlépe odborníkem.

3. Zhodnoťte, kde se váš vztah pokazil

Abyste se vyhnuli dalším případným chybám v novém vztahu, zkuste nejdříve zapřemýšlet nad tím, kde se váš vztah pokazil. Pochopení toho, proč vaše manželství skončilo, vám pomůže ve vašich budoucích vztazích.

4. Vyhněte se nedostatkům z předchozího vztahu

Jakmile se budete na randění cítit, ujasněte si priority vztahu. Vzpomeňte si na to, jaké bylo vaše manželství, možná vaše bývalá manželka nebyla tolik romantická a vášnivá, jak byste si přál nebo jí jen chyběla citová vyzrálost. Ať tak, či onak, hledejte někoho, kdo tyto vlastnosti, které vám v předchozím vztahu chyběly, má.

5. Myslete na děti

Jestliže máte děti, nezapomínejte, že právě ty rozvodem trpí nejvíce. Snažte se jim být nápomocný, oporou a vždy tu pro ně buďte. Pomalu je seznamujte s tím, že si možná najdete novou partnerku, v žádném případě ji však svým dětem nepředstavujte, pokud vztah není vážný.

Zdroj foto: freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články