fbpx

Kam s tetováním aneb výběr partie prakticky

tetování

Přemýšleli jste někdy nad tím nechat si udělat tetování? Ať už se vám jen líbí nebo by mělo mít i nějaký hlubší smysl, nejdůležitější je výběr místa. Nejde jen o míru bolesti, jak se může na první pohled zdát. Malému kousku umění na vašem těle může totiž ublížit i spousta dalších faktorů.Tetování se v posledních letech stává stále více a více populárním. Velkou zásluhu na tom nesou zejména sociální sítě. Na těch se denně objevují tisíce perfektních výtvorů. Při těchto hojně se vyskytujících fotografiích je ale velice důležité uvědomit si skutečnost. Valná většina z nich je totiž focena nejlépe ihned po dokončení celého procesu. Co to znamená? 

Jednoduše barvy inkoustu jsou sytější, výraznější a linie v konečném důsledku přesnější. Následující měsíce a roky se pak motiv začne měnit. Rozhodně se zesvětlí, při nejhorším se ale může i nějak poškodit. Není to nic neobvyklého, tatéři to mnohdy i zdarma opraví, ale přece jen, nechcete těmto nepříjemnostem raději předejít?

Krásné tetování v dnešní době dokáže docenit mnoho lidí. Možná je mezi nimi i váš kolega či šéf. Ostatně o tetovaných gentlemanech v dnešní době psala kolegyně nedávno. Hlavní myšlenka, kterou tento odstavec má vyvolávat je poměrně jednoduchá. Krásné udržované tetování na dobrém místě totiž dokáže zaujmout pozornost druhé strany. Pokud ovšem nevypadá úplně k světu, může to být i naopak. Dost ale nekonečného chození okolo horké kaše, pojďme rovnou k věci.„Sluneční záření je nepřítel tetování“ říká umělec z Orlanda

Ještě než začneme vybírat dobré či špatné místa na tetování, dovolte mi odprezentovat několik skutečností. Začněme tedy hned od píky a to slunečním zářením. Snad všichni tatéři se dnes shodují, že příliš odkrytá místa po těle nejsou vhodná. Zvlášť potom, necháváte-li si udělat tetování barevné. Barevný inkoust totiž bledne o poznání rychleji než ten černý, kterému slunce ale také extra nesvědčí. Volte tedy raději místa, která máte většinu času spíše zakrytá. Nejlepší jsou samozřejmě místa úplně pod oblečením, bohatě ale stačí jen části těla, které slunce přirozeně příliš neozařuje. Zajistí vám to větší životnost, kterou mnoho lidí často vyhledává. Jako třešničku na konec musím dodat ještě něco. Při tetování se rozhodně vyhýbejte oblastem, které se přirozeně mění s věkem. V případě žen i oblastem, které mohou být ovlivněny těhotenstvím. Tetování se umí trošku přizpůsobit, rozhodně ale ne zcela.

Zvažujete tetování na intimních partiích? Na co je potřeba myslet, jak vybírat motiv a bude vás to víc bolet? Čtěte zde.Na prstech se často rozmaže, na dlani klidně i zmizí.

Konečně jsme u nejočekávanější části článku. Jako první začněme výběrem míst, kterým je nejlepší se obloukem vyhnout. Například takové břicho. Pro nás muže je to partie, do které tělo ukládá nejvíce tuku. To znamená jediné – časem se bude měnit. Avizované těhotenství pak může tetování poškodit zase u žen. Druhým nepříliš šťastným jsou ohyby kůže nejčastěji v okolí kloubů. Sem se tetování nehodí hlavně kvůli zhoršené hojivosti v oblasti, kde se kůže často hýbe. Dále tu mám věčný evergreen – prsty, dlaně a vůbec ruka jako taková. Sem se tetování nedoporučuje hned z jednoho výrazného důvodu. Tyto místa si totiž velmi často umýváte a tím slupujete kůži mnohem více než kdekoli jinde na těle. Díky tomu se tetování zde mají velkou tendenci rozmazávat a blednout či úplně mizet. Z důvodu vytíženosti a také velmi citlivou kůží na odlupování se nedoporučují ani chodidla. Vyhnout se je dobré koneckonců i místům, které se přirozeně třou o jiné části těla nebo také oblečení.A kde je to nejlepší?

Mnoho lidí si nemůže vynachválit tetování na vnitřní části paží. Hojně se také tetují klíční kosti nebo velikostně největší záda. Oblíbená jsou ale také tetování na ramenou či horních žebrech. Na nohou pak zkuste vyhledávat nejlépe vnější části stehen nebo trochu níže i lýtka. Více výhodných míst po těle vám jistě velice rád prozradí i každý dobrý tatér. Rozhodně se tak při návštěvě neváhejte detailně poptat.

 

Máte již tetování, popřípadě, přemýšlíte o něm?

ČTĚTĚ TAKÉ: Osobní tatér – najděte toho svého!

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články