fbpx

Vše, co jste možná nevěděli o sluchátkách AirPods

AirPods sluchátka byly na trh poprvé uvedeny v roce 2016. Od té doby se stále vyvíjí a jsou považovány za jeden z nejlepších produktů od Applu. Díky jejich dlouhé výdrži baterie, snadnému nabíjení, skladnosti a pohodlnému používání se staly oblíbeným doplňkem iPhonu a mnoho dalších výrobců mobilních telefonů se je snaží napodobit.

Pokud se rozhodujete, zda si tato sluchátka zakoupit, máme pro vás několik tipů, které vám při rozhodování možná pomohou. 

Co přesně jsou AirPods?

Jde o bezdrátová sluchátka, která se k mobilnímu zařízení připojují skrze Bluetooth síť. To ale není všechno, sluchátka mají zabudován také mikrofon pro pohodlné vyřizování hovorů, akcelerometr, optické senzory a další vychytávky, které zajišťují špičkový uživatelský zážitek. Díky těmto technologiím dokážou sluchátka rozpoznat, zda jsou právě používány a přizpůsobit zvuk okolnímu prostředí, případně zastavit hudbu při vyjmutí z ucha. Jsou také připraveny zachytit hovor a pokud použijete známou frázi „hey, Siri“, dokáží pohotově reagovat, díky tomu můžete hlasem ovládat přepínání nebo spouštění písniček apod.

Jaké typy jsou na trhu k dostání?

Momentálně jsou k dispozici dvě generace AirPods a brzy přibude třetí. Rozdíl mezi prvními dvěma je minimální. AirPods 2 mají vylepšený H1 čip (na místo W1 čipu u AirPods 1), který zajišťuje plynulejší používání, rychlejší přepínání mezi zařízeními a rychlejší připojení telefonních hovorů. Výdrž baterie i vzhled je totožný. 

Třetí generace, která vyjde v říjnu 2021, však přináší více novinek jak v designu, tak uživatelských funkcích. Mají kratší „stopku“ a celkový design pouzdra i sluchátek je pozměněn. Vylepšené nabíjecí pouzdro s technologií MagSafe zajistí rychlé nabíjení, ekvalizér zvuk přizpůsobí tvaru ucha podle toho, jak dobře sluchátka přiléhají, dále zajistí až 30hodinovou výdrž baterie, prostorový zvukový zážitek a jsou odolnější proti vodě a potu.

Jaké funkce můžete využívat?

Kromě výše zmíněných funkcí umí také další triky, které usnadní používání. Pokud se vám sluchátka doma ztratí, je možné využít funkci lokace. Jestliže jsou připojeny na Bluetooth síť, jednoduše je můžete najít pomocí funkce „find my iPhone“, klikněte na tlačítko „Actions“ a poté „Play sound“, hudba začne hrát ze sluchátek a vy je pohodlně dohledáte.

Dalším vychytávkou, kterou sluchátka umí, je ovládání poklepáním. Jednoduše poklepejte na sluchátko a zastavte nebo pusťte hudbu. Podobu gesta si můžete nastavit a přizpůsobit podle toho, jak vám bude příjemné.

V nastavení si dále můžete zapnout funkci „Announce calls“ a kdykoliv vám někdo bude volat, zjistíte, kdo to je i bez toho, abyste museli vytahovat telefon z kapsy. Gestem pak můžete hovor přijmout, nebo odmítnout a rovnou začít hovořit.

Sluchátka je také samozřejmě možné spárovat s vašimi Apple watch. A dokonce i se zařízeními, která nejsou od výrobce Apple. Pokud jste tedy zastánci Androidu a přesto byste chtěli AirPods vyzkoušet, je to možné. Nelze zajistit 100% fungování všech doplňkových funkcí, které jsou vázány na Apple, ale sluchátka se připojují skrze síť Bluetooth, takže je lze připojit k jakémukoliv zařízení, které tuto technologii podporuje.

Doplňky ke sluchátkům

Tak jako u všech výrobků od Applu si i u sluchátek můžete vzhled vylepšit doplňky, které jsou snadno dostupné u všech výrobků. Můžete si pořídit například stylové kryty a obaly na AirPods, a využít je tak zároveň jako trendy doplněk. K dispozici jsou různé materiály, barvy, potisky a textury. Obal si pak můžete připnou například na klíče nebo batoh a mít sluchátka kdykoliv po ruce. 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články