fbpx

Lionel Messi má za sebou dvě vítězství, uhádnete to druhé?

Lionel Messi plní v posledních dnech stránky bulvárních i sportovních časopisů. A není se čemu divit, jednak má za sebou vítězství, které si a své zemi připsal na Mistrovství světa v Kataru, ale také během jednoho jediného dne nasbíral tolik lajků za svůj příspěvek na Instagramu, jako nikdy nikdo jiný.

Katarský šampionát pokořila Argentina

Všichni fanoušci fotbalu seděli 18. prosince u televizního přenosu z MS Kataru a s napětím sledovali, jak dopadne zápas mezi Argentinou a Francií. Messi skóroval už ve 23. minutě penaltou, padl první gól vůbec. Argentina dala v prvním poločase i druhý gól – a ve vedení se udržela až do 81. minuty, kdy byl zápas po druhém gólu Francie nerozhodně. Klíčový byl gól Lionela Messiho, který těsně před koncem prodloužení vstřelil míč do soupeřovy brány.

Lionel Messi se podělil o pár střípků ze šampionátu na svém Instagramu

Lionel Messi začal svůj instagramový profil zahrnovat příspěvky z onoho utkání. „Mistři světa!!!! Snil jsem o tom tolikrát, chtěl jsem to tak moc, že tomu stále nemůžu uvěřit…Děkuji své rodině a všem, kteří mě podporují a také všem, kteří v nás věřili. Znovu jsme ukázali, že když Argentinci bojují společně, jsou schopni dosáhnout všeho, co si usmyslí. Dokázali jsme to!” napsal ke svému příspěvku z finálového večera.

Nikdo však netušil, že Messi tímto příspěvkem pokoří i hranici Instagramu, během 24 hodin se mu dostalo 50 milionů lajků. Je důležité zmínit, že Lionel Messi je prvním uživatelem Instagramu, kterému se kdy tento rekord podařil.

Messi překonal i svého fotbalového rivala Ronalda

Cristiano Ronaldo patří mezi sportovce, který má nejvíce sledujících ze všech, a dostává se mu neuvěřitelného množství lajků. Ovšem Messi svým příspěvkem pokořil i Ronaldovu hranici, konkrétně příspěvek, který minulý měsíc zveřejnil Cristiano Ronaldo na svém profilu. Reklama na značku Louis Vuitton byla pořízena ještě před mistrovstvím v Kataru. Snímek zobrazuje Ronalda a Messiho, jak spolu sedí u šachové partie.

Šachovnice leží na kufru této světoznámé značky, ovšem velmi zajímavé je také šachové pole a figurky, které jsou po poli rozmístěné téměř tak, jako v duelu šachových mistrů Magnuse Carlsena a Hikara Nakamury. Jejich duel se uskutečnil v roce 2017 a skončil remízou. Fotografie získala přes 42 milionů lajků vůbec, kdežto Messiho série fotek tohoto čísla dosáhla za pouhých 16 hodin.

Na vejce z roku 2019 však počet lajků nedosáhl

Ačkoliv smršť lajků Messiho fanoušků byla neuvěřitelná, počet lajků stále nepřekročil dosavadní rekord z roku 2019, který si svým příspěvkem drží Christ Godfrey. Ten zveřejnil fotografii vejce, které se stalo virální. K příspěvku s 89 miliony lajky tehdy napsal: „Říkáte si, jaké vajíčko? Pojďme společně vytvořit světový rekord a udělat nejlajkovanější příspěvek na Instagramu.”

Dosáhne Messi stejného počtu sledujících jako Ronaldo?

Je jednoznačné, že Argentinec Messi své sledující po celou dobu šampionátu v Kataru bavil svými příspěvky mnohem více než Portugalec Cristiano Ronaldo. Ovšem pokud by chtěl Messi Ronalda v počtu sledujících dohnat, musí se ještě hodně snažit. I když přes 20 miliionů nových sledujících získal Messi jen během pár dní, stále nedosahuje na Ronalda, který jich na svém kontě má přes 519 milionů.

Lionel Messi je sedminásobný držitel ceny Zlatý míč, šestinásobný držitel Zlaté kopačky a také sedmkrát obhájil cenu Trofeo Pichichi jako nejlepší střelec španělské ligy. Vzhledem k tomu, že Messi patří mezi nejúspěšnější fotbalisty posledních let, není třeba jeho úspěchy vyvažovat počtem lajků a sledujících na sociálních sítích. Jeho příspěvky jsou už jenom jakousi pomyslnou třešničkou na dortu.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články