fbpx

Vyšší pozice vyžaduje styl aneb jak se obléct, aby z vás vyzařovalo sebevědomí?

Jestliže pracujete na vedoucí pozici, jistě víte, že práce je náročná a vy jste jistě ušel kus cesty, abyste se na svou vysněnou pozici dostal. Ovšem ne vždy je také snadné si získat respekt jak od svých kolegů, podřízených, ale také klientů či investorů. Jedním z vnějších klíčových úspěchů je vaše vizáž a sebevědomí, respektive to, jak se oblékáte.

Rčení „šaty dělají člověka“ má skutečně něco do sebe. Samozřejmě jsou nejdůležitější vaše schopnosti a jednání s lidmi, ovšem důležitý faktor je také fakt, jak vy sám působíte na lidi prvním dojmem. Pokud jste tedy na vyšší pozici, mělo by z vás vyzařovat sebevědomí, chuť do práce a zodpovědnost. A právě díky skvěle padnoucímu oblečení toho na první pohled můžete dosáhnout.

Jak vypadat sebevědomě

Je obecně známo, že sebevědomé myšlení je klíčem k tomu stát se skvělým lídrem. To, jak chodíte do práce oblečený, umocní nebo neumocní váš post. Součástí vašeho působení na lidi, je také vaše chůze a váš postoj. Tím, že budete kolem lidí v práci chodit se sklopenou hlavou si respekt s největší pravděpodobností nezískáte. Narovnejte se, choďte se vzpřímenou bradou a lidem se dívejte do očí, zejména při konverzaci s nimi. Musí z vás být cítit, že jste si jistý v tom, co děláte, že vaše kvality jsou skutečně silné a stojíte si za nimi.

Jak vybrat oblek

Při výběru oblečení vezměte v potaz vaši skladbu těla, dokonce i barvu očí. Abyste svůj pohled prohloubili co nejvíce, zaměřte se na barvu obleku. Obecně platí, že muži s modrýma očima by měli sáhnout po tmavě modrém obleku, muži se zelenýma očima by měli volit modrozelenou nebo smaragdově zelenou (v tomto případě je ideální sáhnout po košili nebo kravatě zelené barvy).

Zvažte také střih a linie obleku. Jestliže máte větší břicho, vaším cílem je ho co nejvíce zamaskovat. vyhněte se páskům, které neladí s barevným schématem vašeho celkového outfitu. Chápeme, že kombinace hnědého pásku a tmavě modrého obleku je naprosto dokonalá, ovšem takto jedině přitáhnete pozornost tam, kam nechcete.

Vhodné jsou obleky, jejichž sako je prodloužené, čímž perfektně břicho zakryje. Naopak štíhlejší muži by měli volit italské obleky, které jsou více užší a poddajnější postavě. Není nic horšího než velký oblek plandající na vaší štíhlé postavě. Dobrým pomocníkem jsou také ramenní vycpávky, které vám postavu malinko zvýrazní.

Myslete také na to, že výběr obleku závisí i na vašem věku. Barevné ponožky jsou sice velkým trendem k oblekům, ovšem pokud tento styl je spíše pro ty mladší ročníky.

Doplňky

Doplňky jsou nepostradatelnou součástí jakéhokoliv outfitu. Ovšem v tomto případě mějte na paměti známé pořekadlo „všeho s mírou“. Důraz by měl být kladen na vás samotné, ne na vaše oblečení. Ovšem jisté kombinace vám mohou pomoci vyniknout více.  Pěkné a kvalitní hodinky jistě přitáhnout pozitivní ohlasy a dokonce komplimenty. To stejné platí pro styl vašich brýlí nebo dokonce vaší obuvi.

Abyste na sebe moc neupozorňovali, je dobré se vyhnout kýčovitým šperkům, jako jsou kožené náramky, masivní náramky z chirurgické oceli apod. Spíše se zaměřte na manžetové knoflíčky, detaily na obleku jako jsou knoflíky, kapsičky a límečky. Velmi důležitý je i správný výběr kravaty tak, aby skvěle ladila se zbytkem. Vaše obuv by měla být vždy perfektní, to znamená, před odchodem do práce si pořádně boty vyčistěte a naleštěte.

Dbejte také na svou vizáž jako takovou. Je rozdíl přijít do práce upravený, oholený, učesaný a navoněný kvalitním parfémem než jako ten, který na svou vizáž nedbá a je jedno, že se důležitého jednání zúčastní s vrabčím hnízdem na hlavě, které přitahuje pozornost ostatních.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články