fbpx

6 důvodů, proč být vděční za své „hejtry“

Určitě jste každý někdy v životě setkal s lidmi, kteří s vámi nesouhlasili. To je přirozené a normální. Ale co lidé, kteří nesouhlasí se vším, co napíšete nebo vypustíte z úst? To jsou hejtři. Většina je nemá ráda, protože to jsou škodiči. Dneska si ukážeme, jak je tahle skupina lidí užitečná.

1) Budete lidem na očích

Každý hejtr pracuje s vámi, s vaším obsahem a vašimi slovy nebo činy. Cokoli uděláte je pod jeho drobnohledem. Může to být stresující. Ale není. Podívejte se na to z druhé stránky. Člověk, který vás neustále sleduje a nenechá na vás nit suchou, vám dělá perfektní reklamu. Bude o vás mluvit, bude vás komentovat. A to není vůbec špatné, protože spousta úspěchů leží právě na networkingu. Hejtři vám ho zařídí zdarma.2) Naučíte se komunikovat s nepřijemnými lidmi

Hejtři jsou nepříjemní. Dokáží být otravní, sprostí, stresující a někdy dokonce vulgární. V každém případě je to k vašemu prospěchu. Jak jinak se chcete naučit efektivně komunikovat s negativními lidmi, kteří vám chtějí uškodit? Jedině s hejtry si dokonale natrénujete svůj projev, své argumenty, schopnost vyjednávat nebo jen tolerovat nepohodlné kolegy v práci.

3) Uděláte si jméno

Díky hejtrům si uděláte dobré jméno. Prozradím vám jedno tajemství. Čím více roste váš úspěch, tím přibývá počet hejtrů. Oni se přímo těší, až zase povyrostete, aby do vás mohli co nejdříve střílet. Využijte toho. S hejtry si můžete udělat dobré jméno, které si lidi zapamatují.4) Dostanete dokonalou zpětnou vazbu

Nikdo vám nedá takovou zpětnou vazbu jako hejtr. Cokoli děláte, on sleduje a vnímá velmi citlivě. Nemůže si pomoct, je jako bezpečnostní kamera. A každou vaši chybu vám s radostí omlátí o hlavu. A bude z toho mít radost. Neodrážejte útoky hejtrů. Nejprve se zamyslete, jestli ti mrzouti nemají pravdu. Díky hejtrům se posunete na vyšší příčku.

5) Naučíte se pracovat s emocemi

Hejtři jsou mazaní. Dokážou vás vytočit k nepříčetnosti, rozplakat, rozechvět, vyděsit nebo odradit. Všechno to jsou emoce, se kterými se běžně setkáte. Jsou to emoce, které vám hravě překazí cestu za vaším cílem. Naučte se s nimi pracovat a rozpoznávat je. S hejtry už vás jen tak něco nerozhodí, protože máte po ruce neustálý příval takovýchto emocí. Budete odolnější, vyrovnanější a naučíte se pohotově reagovat.

6) Budete se umět ovládat

Už se vám nestane, že byste bouchli vzteky nebo se urazili a odešli. Tím, že vás hejtři neustále sledují, si takové chování nemůžete dovolit. Okamžitě by vás tím konfrontovali. Díky hejtrům se naučíte ovládat svoje emoce a mistrně přejdete jakékoli pokusy hejtrů rozhodit vás.Tohle při kontaktu s hejtry nedělejte

Aby vám byli hejtři ku prospěchu, vyhýbejte se několika věcem. Kdybyste se jimi nechali unést, uškodíte sami sobě a hejtři získají, co chtějí. Vaší poskvrněnou pověst a rozhozené emoce.

Nehádejte se

Naučte se vhodně argumentovat, ale vždycky se držte tématu. Nikdy neutíkejte k jiným tématům a nenechte hejtra stočit komunikaci jinam. Zamotáte se do celé problematiky a hejtr vás nachytá.

Nevysmívejte se

Nesnižujte se na úroveň hejtra. Nikdy na něho neukazujte prstem a nesnažte se ho shodit jeho vlastními technikami. Je to dětinské, hloupé a neefektivní. Pokud chcete nad hejtry vyzrát, udržte si vážnou tvář.

Nepokračujte, když to nikam nevede

Buďte struční a výstižní. Nenechte se nachytat na slovíčkaření. Když celá debata nikam nevede, nebojte se ji utnout hned v počátku. Je to lepší, než kdybyste ze sebe později udělali hlupáky. A věřte mi, že tohle hejtři zvládají levou zadní.

A co vy, pánové? Máte své hejtry, kteří vás den co den školí svými připomínkami?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články