fbpx

6 důvodů, proč nechat mluvit ostatní: Získáte informace, přátele a důvěru

Chcete to říct. Vyjádřit se. Máte myšlenku. A navíc to dost dobře víte líp než ti druzí. Tak proč se neprojevit, že? Prozradím vám tajemství, které opravdu funguje. Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Mlčením mnohdy získáte mnohem víc než planým tlacháním.

Proč je prostor důležitý?

Povaha každého se liší. Lidé však mají jednu věc společnou. Potřebují prostor k projevu, respekt a úctu. Pokud jim některé z práv upřete, budou reagovat negativně a pravděpodobně se nedoberete kloudného závěru. Mlčením dáváte prostor ostatním, aby se vyjádřili.1) Dozvíte se užitečné informace

Když vypnete svou vnitřní potřebu důležitosti, dozvíte se plno zajímavých a užitečných věcí. Stačí jen občas mlčet a poslouchat. Ptát se a zajímat se. Říká se: Kdo se moc ptá, moc se dozví. Nevěřte tomu. Lidé řeknou jen to, co říct chtějí.

2) Budete svým přátelům blíž

Málokdo má přítele, kterému se může opravdu svěřit. Buďte jedním z nich. Paradoxně právě mlčením se stáváte pro své okolí zajímavější. Hluční lidé s agresivním vystupováním nepatří mezi vyhledávané přátele. Nenuťte okolí své názory.

3) Získáte statut důvěryhodného člověka

Nasloucháním a mlčením si získáte důvěru druhých lidí. Vnímáte jejich slova, nemáte potřebu je přerušovat. Tím dáváte najevo, že druzí lidé jsou pro vás důležití. Ostatní si vás tak zafixují jako důvěryhodnou osobu, které se mohou kdykoli svěřit.4) Předejdete nedorozumění

Často chcete říct spoustu věcí. Některé vás i rozzlobí. A úplně zbytečně. Kolikrát se vám stalo, že jste se zbytečně rozhořčili a později zjistili, že šlo o nedorozumění? Nasloucháním snáze pochopíte druhou stranu a vyhnete se zmatku.

5) Pomůžete druhé straně

Vaši známí občas potřebují jenom vaše ticho. Vaši přítomnost. A to stačí. Víc dělat nemusíte. Vypovídat se, mít věrného posluchače, který se vám nevysměje, neodsoudí vás. Takový člověk je k nezaplacení. Buďte jedním z nich. Stačí mlčet a vnímat.

6) Je to slušnost

Mlčení je slušnost. Neskákejte ostatním do řeči, respektujte je, jejich názor i formu projevu. Každý jsme jiný. Mlčením vyjadřujete úctu a respekt druhé straně. Dejte ostatním prostor pro svobodu jejich projevu. Je to maličkost, kterou pro své okolí můžete udělat a nic vás nestojí.

Je to těžké, ale zkousněte to

Existují náročné situace. Máte silné nutkání něco říct. Přerušit druhou stranu, nenechat ji domluvit. Ovládněte se. Prokažte službu sobě i druhým lidem. S tichým a klidným projevem toho zvládnete mnohem víc než s bujarým překřikováním. Navíc křik na nikoho nepůsobí. Mlčením a hovořením k věci si naopak získáte respekt.

Mlčení jasně přináší řadu benefitů. Navíc ukazuje duševní zralost nás všech. Jak jste na tom s mlčením vy, pánové?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články