fbpx

Péče o zevnějšek se netýká jen modelů

Péče o zevnějšek se netýká jen modelů

Ač se to zdá jako samozřejmost, i mezi vysoce postavenými manažery najdeme muže, kteří péči o svůj vzhled příliš neholdují. Ba dokonce se pyšní tím, že nejsou „šampónci“, a proto mají právo se tímto způsobem prezentovat.Běžný pracovní den obohacený schůzkou. Očekávám návštěvníka. Záhy se ozve klepání a vejde on. Muž-obchodník, manažer firmy. A já strnu v rozpacích, protože nevím, jestli mám popřít svou identitu a tudíž schůzku přenechat otrlejšímu kolegovi, nebo zda to zvládnu sama. Spoluzasedatel napřahuje umaštěnou pravici s dlouhými přerostlými nehty, za nimiž pěstuje sbírku kdovíčeho, rozcuchané vlasy by si zasloužily zásah hřebenu (nebo raději i šamponu a kadeřníka?), sympatický svetřík prozrazuje své stáří žmolky a cucky. Stav kalhot mě vyděsil natolik, že se neodvažuji vám podobný zážitek poskytnout. Řekněme, že s četnými skvrnami a fleky mne právě neuchvátily. Místo mokasín mi zraky padají na běžecké tenisky, jako by právě pan manažer vyběhl z fastfoodu, jenž by vysvětloval ony fleky. Ve chvíli, kdy se pán po představení odvrátí do nabízeného křesla, kyslík nám vezme pach potu. Třešničkou na dortu je dech prozrazující obsah obědového talíře.

Šaty dělají člověka. A hygiena gentlemana.

Ano, takového reprezentanta firmy jsem skutečně potkala. Proto se podíváme na to, jakého vzezření by měl gentleman být.

Vlasy

I přesto, že většina pánů má vlasy krátce střižené, je nutný občasný zásah holiče. Je sympatické, když se muži starají o své vlasy a vousy. Samozřejmostí by měl být šampon a jeho pravidelné používání. Mastné uvolněné prameny trčící okolo hlavy nepůsobí dobře.Vůně

Vůní je myšlena jak přirozená pánská vůně, která je velice příjemná, tak parfém nebo deodorant. Zvláště v parných dnech je vhodné těchto prostředků využívat. K vůním připojím i odér dechu. Nosit s sebou na schůzky zubní kartáček je silně nepraktické, ale existují žvýkačky. Mějte jeden balíček vždy u sebe.

Oblečení

Správná volba oděvu je základ. Ať se jedná o oblek nebo o košili s džínami, vždy si dejte záležet. Oblečení by mělo být čisté, působit upraveně a nově. Žmolkatý svetr má svá nejlepší léta za sebou. Pořiďte si nový. Nezapomínejte na obuv. Tenisky opravdu nejsou součástí oblečení gentlemana, máte-li namířeno na důležitou schůzku.

Tetování

Patří-li k vašemu zdobení těla tetování, neskrývejte ho. Pokud je dobře tolerováno ve firmě, kde pracujete, pak to nebude problém ani pro klienty, za kterými jste se vypravil. Naopak, máte-li nějaké zajímavé obrázky například na předloktí, ku prospěchu budou ohrnuté rukávy košile. Doplníte tak svůj charakter a budete působit sympatičtějším dojmem. Samozřejmě jen v případě, že se o své tetování dobře staráte. Žádné zdeformované obrázky s vypadanými dílky barvy!Jak to vidíte vy pánové? Nestává se vám, že občas někoho vyděsíte na schůzce? Nebo můžete na svůj vzhled být hrdi za každé situace?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články