fbpx

Barvy oblečení: Co o vás prozradí?

Barvy jsou opravdu mocné. Ve světě interiérového designu to známe. Odborníci vyberou konkrétní barvy, aby podpořili určité energie v různých místnostech. Ale tyto principy barev se nevztahují jen na bytové dekorace, ale barvy hrají důležitou roli také v módě. To, co nosíte, představuje vaši osobnost, ale barvy mohou také výrazně ovlivnit a odrážet vaši náladu. 

Vášnivě červená

Pokud se rádi oblékáte způsobem, abyste zapůsobili a upoutali pozornost, rudá červená je barva pro vás. Je to barva ideální na večírky nebo první rande. Červené oblečení může zvýšit vaše sebevědomí a přidat prvek intenzity vašemu vystupování. Myslíte, že košile či kalhoty červené barvy by byly moc? Svůj outfit můžete oživit doplňky v této barvě, například kravatou, kapesníčkem nebo dokonce botami. Pamatujte, že červená může být také známkou nebezpečí a agrese, proto doporučujeme se jí na pracovišti vyhnout.

Sofistikovaná šedá

I když je tato barva barvou neutrální, příliš mnoho šedé nepůsobí dobře. Co se týká šedých oděvů, pokud ji špatně sladíte, budete působit nudně, bez energie. Na druhou stranu šedá probouzí jemnou sofistikovanost, neutralitu a praktičnost, což znamená, že jde krásně kombinovat s odvážnějšími barvami. Jasnější barvy jsou skvělým způsobem, jak kompenzovat nízkou energii šedé. Mátově zelená, růžová, žlutá a korálově oranžová jsou pro kombinace skvělými barvami.

Mírumilovná modrá

Modrá barva má úplně opačný efekt než červená. Je to uklidňující barva navozující pocit klidu a relaxace. Není příliš nápadná, ale ani příliš nudná. V průběhu času byla tmavě modrá také barvou uniforem, což dává barvě pocit autority a moci. Díky tomu je skvělým odstínem, který je vhodný pro nošení do práce nebo na pohovory. Kombinace modrého obleku a hnědé obuvi je k nezaplacení.

Svěží zelená

Barva nejvíce spojená s přírodou, zelená, má magický pocit svěžesti, pozitivity a naděje. Nositelé zelené najednou působí důvěryhodněji a mají skvělý smysl pro rovnováhu. Tmavší smaragdový odstín je skvělou volbou pro formálnější večerní události. Zelená je však často také spojena s myšlenkou bohatství a růstu – což z ní dělá skvělou barvu pro obchodní dohody, zejména při vyjednávání.

Elegantní černá

Černá je často výchozím nastavením šatníku každého – a má to dobrý důvod! Existuje něco elegantnějšího než černý oblek ? Neuvěřitelně seriózní a profesionální, prestižní černá barva je perfektní volbou do práce.

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články