fbpx

Ovlivňují vás negativní myšlenky? Tyto triky vám pomohou se jich zbavit

Všímáte si, že pro okolí jste spíše negativním člověkem, který nikdy nepřijde s ničím jiným, než s neustálým kritizováním a negativními poznámkami? Netrapte se tím, prostě to jednoduše změňte. Poradíme vám fígle, které vás zaručeně navedou na to, abyste začali myslet pozitivně.

Negativita člověka ovlivňuje víc, než si myslí. Trpí tím naše sebeúcta, sebevědomí a také samotná image, kvůli čemuž se nám lidé mohou často vyhýbat. Negativní člověk nikdy nevidí tu světlou stránku věci, právě naopak, neustále na sobě nebo na druhých hledá nějaká negativa. Typickými myšlenkami jsou: „Nikdy se mi nic nepovede a všechno zkazím“, „Nejsem v ničem dobrý“, a podobně. Právě tyto myšlenky člověka neposouvají dále, ale naopak ho drží na místě. Naštěstí existuje hned několik kroků, díky kterým se člověk může přílišné negativity zbavit.

Pojmenujte své negativní já

Každý v sobě máme vnitřního kritika, který neustále nahlodává jakékoliv naše myšlenky. Abyste snadněji rozeznali negativní hlas od vlastního pozitivního či racionálního myšlení, pojmenujte si ho. Negativních myšlenek se lépe zbavíte, když nezvaného negativního hosta oslovíte jménem. Můžete si s ním i povídat (samozřejmě v duchu), negativní myšlenky zmizí, jakmile si přiznáte chybu nebo slabost, ale v momentě přidáte myšlenku, jak by daná situace šla ovlivnit nebo co byste mohli udělat lépe. Tak začnete myslet pozitivně a soustředíte se na další sled událostí.

Zaměstnejte svou mysl pomocí hry

Je obecně známo, že hraní si s myslí dokáže pomoci s mnoha problémy. Vyzkoušejte tedy své negativní myšlenky proměnit v něco zábavního, například v písničku nebo básničku. Nejenomže odlehčíte mysli a své psychice, ale také vás to zaměstná natolik, že nakonec na negativitu zapomenete. Výsledkem pak bude radost z vytvořeného díla.

Gumička na ruce

Tento trik je známý všude na světě, a dokonce ho můžete vidět v některých filmech. Principem je obyčejná gumička obtažená kolem zápěstí. Jakmile se u vás v hlavě objeví negativní myšlenky, jednoduše za gumičku zatáhněte tak, aby negativní myšlenky zahnala bolest, kterou ucítíte.  Samozřejmě to nepřehánějte, malé zaštípnutí vás zaručeně přivede na jiné myšlenky.

Nezatěžujte se tím, co změnit nemůžete

Negativní myšlenky jsou naprosto přirozené, ale pokud se jimi necháte pohltit, mohou vám znepříjemnit náladu, a tím i celý den. Jakmile vás během dne napadne nějaká taková myšlenka, prostě ji přejděte a začněte se soustředit na něco důležitějšího, například na úkol, který je před vámi. Měli byste si uvědomit, že pokud něco prostě změnit nemůžete, netrapte se tím a zaměřte se na to, co změnit můžete.

Přehodnoťte situaci

Nepoddávejte se momentálním situacím, které ve vás vyvolávají stres. Naučte se konkrétní události přeměnit z negativa na pozitivum. Čeká vás nějaký důležitý úkol, ovšem tam někde něco vzadu vás nahlodává, že to celé zmrvíte? Zastavte to, postavte se před zrcadlo a sebejistě si opakujte, že to zvládnete. Není vám příjemné, když si na vás nadřízený vylévá zlost? Přejděte to, řekněte si, že svým výbušným chováním předvádí svůj charakter, ne ten váš.

Hudba léčí a motivuje

Dnešní doba je hektická, člověk se snaží stihnout tolik věcí, že často zapomíná i na příjemnější chvíle, byť trvají pár minut. Jak je to dlouho, co jste si poslechli dobrou hudbu? Pamatujete si ten pocit, kdy vám do uší hrála vaše oblíbená skladba, která vás nabila energií? Není žádným tajemstvím, že hudba léčí, zbavuje úzkosti a stresu, ale také motivuje. Při poslechu té správné hudby se člověk znovu nadechne a všechny negativní myšlenky jsou rázem pryč.

Vyjděte ze své bubliny

Nejhorší, co můžete udělat, je zůstat v té své negativní bublině a šťourat se sami v sobě. Praskněte tu bublinu, objevujte svět kolem vás. Obklopte se lidmi, kteří vás budou motivovat. Snažte se být k druhým více laskavější, věřte, že se poté budete cítit mnohem lépe.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články