fbpx

Den v kůži nejbohatšího muže planety

Den v kůži nejbohatšího muže planety

Na ramenou internetový gigant Amazon, vesmírný projekt Blue Origin nebo deník The Washington Post. Američan Jeff Bezos má rozhodně co na práci. To ovšem neznamená, že v ní tráví všechen svůj čas. Jak tedy den v životě tohoto podnikatelského génia vypadá a můžeme se jím inspirovat?O kom že je řeč?

Pravděpodobně jste o Jeffu Bezosovi již slyšeli. Jde o nejbohatšího muže na světě, jehož jmění aktuálně přesahuje hodnotu 130 miliard dolarů (asi 2,9 bilionu korun). Většinu z této astronomické částky tvoří rozhodně akcie společnosti Amazon. Mimochodem víte, že ji Bezos založil v garáži se zaměřením na knihy? Dokonce se také mluví o tom, že celý byznys plán dal dohromady při cestě autem do Texasu.

Narodil se jako Jeffrey Preston Jorgensen ve státě Nové Mexiko na jihovýchodě Spojených států. Jeho matka patřila do farmářské rodiny, i přes to její děda (Bezosův praděda) pracoval ve státní agentuře pro atomovou energii. Mladý Jeff u něj na ranči trávil prázdniny a zde pravděpodobně i našel svoji oblibu k fyzice a informatice. Po jediném roce se jeho rodičům ale rozpadlo manželství. Tři roky pak trvalo, než si jeho matka našla nového partnera Miguela Bezose. Ten Jeffa bez problému přijal a adoptoval. Odtud tedy to příjmení.Den v kůži nejbohatšího muže planety-2Studoval na Princetonské univerzitě nejdříve fyziku, kterou ale brzy vyměnil za informatiku. Patřil k nejlepším v ročníku. Byl i členem několika studentských organizací, mj. studentské organizace pro výzkum vesmíru. Zde pravděpodobně nabral inspiraci k založení jeho druhé firmy Blue Origin. Ta se zaměřuje zejména na vynášení různých nákladů na oběžnou dráhu.

Mnoho z vás již pravděpodobně slyšelo i o jeho rozvodu s manželkou MacKenzie. Pro tento krok se společně rozhodli po pětadvaceti letech manželství. Rozvod bude ovšem nadmíru přátelský, ostatně o tom sám Bezos píše na svém twitteru.

I přes stále úspěšnější kariéru má zajímavě uspořádané priority. Jeho každodenní rutina myslí na spoustu věcí a odhaluje i jeho osobnost. Myslím, že budete překvapeni.

Kvalitu a hlavně dostatek spánku bere jako samozřejmost

Většina světových podnikatelů velmi často nedbá na zdravý spánek. Bezos mu však velmi holduje. Pokaždé naspí alespoň doporučených osm hodin a dokonce si ani nenastavuje budíky. Jak sám zmínil, rád se probouzí tak, jak jeho tělo potřebuje. Tudíž mu nějaký brzký ranní budík nepomůže.Rodina na prvním místě

Po probuzení začíná uvolněně. Uvádí, že si rád v klidu přečte noviny a vypije kávu. Pak usedá ke zdravé snídani s dětmi a manželkou. Jak tuto rutinu změní avizovaný rozvod, samozřejmě nevíme. Podle tweetu to však vypadá, že skoro vůbec.

Schůzky zásadně od desíti do pěti

Bezos užívá svůj pečlivě sestavený časový harmonogram. Žádné schůzky si nedomlouvá brzy ráno, raději stráví více času s rodinou, jak sám uvádí. Nejdůležitější schůzky si domlouvá před obědem, asi okolo desáté hodiny. K tomuto se pojí i další zajímavost. Pokud se má totiž schůzka konat někdy po páté hodině odpoledne, raději ji přesune na následující den. Razí také své pravidlo dvou pizz. Neorganizuje tedy schůzky, kde by toto menu nenasytilo všechny zúčastněné.Holduje velmi nestandardním pokrmůmDen v kůži nejbohatšího muže planety-3

Má velmi zajímavé chutě a hlavně hromadu kuráže testovat nejrůznější i podivné pokrmy. Kupříkladu byl vyfocen, když si vychutnával leguána. Jindy zase při příležitosti schůzky objednal chobotnici s bramborami, slaninou, česnekovým dresinkem a vajíčky.

Rád se také zastavuje u různých food trucků. Jde o jakousi formu fast foodu na kolech. Ostatně setkat se s nimi můžete i v Česku.

Žádný robot ani uklízečka, nádobí umývá hezky postaru

Další z rituálů, na které si Bezos nedá sáhnout. Po večeři každý den umývá nádobí. Dokonce se k tomuto i vtipně vyjádřil: „Jsem přesvědčen, že je to asi nejvíc sexy věc co umím.“Když na to přijde, nevynechává ani posilovnu

Díky zdravým snídaním a častým tréninkům Bezos dokáže zapůsobit také fyzickou kondicí. Má dokonalé držení těla i svalnatou figuru. Dokonce ho i díky podobnosti v obličeji lidé často popisují jako druhého Vina Diesela.

Jeff Bezos je rozhodně zajímavá osobnost po mnoha stránkách. Inspirací z jeho života si můžeme vzít mnoho, ať už jde o práci, rodinu nebo jejich propojení. Co si odnášíte vy, jste si v něčem například podobní?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články