fbpx

Charisma jako součást dokonalého vzhledu

Charisma jako součást dokonalého vzhledu

Často se můžeme setkat s pojmem charisma. V různých anketách se o něm mluví jako o něčem vzácném a božském, co ženy přitahuje, ale ne každý to má. Dnes se podíváme na to, co vlastně charisma je a čím vším se projevuje. Zároveň, milí pánové, zjistíte, že je opravdu pro každého!

Co to je to charisma?

Charisma je energie, kterou vyzařujeme. U žen je to sex-appeal, u mužů právě ono zmiňované charisma. Pokud o nějakém člověku řekneme, že je charismatický, co si vybavíme? Sebevědomí, dokonalý vzhled, plnou peněženku, horu svalstva a kupu obdivovatelek? Pokud vás něco podobného napadlo, pak vás zklamu. Charisma a hmotné statky příliš společného nemají! Ale dokonale se doplňují.Vím, kam mířím

Osobně bych charisma popsala jako dokonalý pořádek ve vlastní hlavě. Znám sebe samého a mám se rád. Vím, kdo jsem, co si zasloužím, kam mířím, co chci, za čím jdu, co mám rád a co je pro mne dobré. Říkáte si, že je to až moc snadné? Ale kdepak! Podíváme-li se po ulici, potkáme plno lidí se sklopenou hlavou a zachmuřeným výrazem. O někom takovém jen stěží řekneme, že je charismatický, že?

Setkání na první dobrou

Střet s charismatickým člověkem si vždy zapamatujeme. On o nás možná nemá ani tušení, protože jsme až po uši zabořeni v trablích a jen tak proplouváme, snažíme se přežít dnešní den. Ale jakmile se s takovým člověkem setkáme, hned víme, že je někde blízko. Zdvihneme hlavu a ohlédneme se po něm. Připomíná vám to něco? A co když je to naopak?

Může se stát, že situace bude opačná. Stává se vám, drazí pánové, že kráčíte po ulici a kolemjdoucí se po vás zpětně ohlížejí? Pokud ano, pravděpodobně své charisma máte. Vyzařujete totiž něco, co ostatní láká a zajímá. Inspirujte se v článku 3 věci, které úspěšní dělají každý den. Zjistíte, že vám to s budováním svého vlastního charisma značně pomůže. Ukotvíte se díky tomu v sobě samém a poznáte svoje hodnoty.

Co jste o charismatu netušili?

 • Charisma může mít kdokoli bez ohledu na majetek či společenské postavení.
 • Charisma je synonymum jedinečnosti. Nelze ho napodobit.
 • Charisma je natolik přitažlivá vlastnost, že dokáže zastínit lecjaký nedostatek.
 • Charismatu se lze naučit, stojí za tím ale tvrdá práce.Mýty o charismatu

 • Je to něco zvláštního a neobvyklého.
 • Charisma se nedá naučit.
 • Charisma nemůže mít každý.

Jak být charismatický?

Možná už vás ta otázka také napadla. Jak na to? Proč to má on a já ne? Zkusím vám dát jednoduchou radu. Buďte sami sebou. Že to nestačí? Možná máte pravdu. Podíváme se tomu na zoubek.

 1. Zanalyzujte si svou životní situaci. Jak se cítím? Jaké mám cíle? Čemu se věnuji? Co mne těší?
 2. Jděte si za tím, co máte rádi a co vám dělá dobře. V opačném případě se budete potýkat s chmurami, které vám v cestě za charismatem nijak nepomohou. Ba naopak.
 3. Mějte se bezpodmínečně rádi. Se všemi dokonalostmi i nedokonalostmi.
 4. Prostě buďte!

Často nám v rozvoji brání vnitřní démoni, kteří se neustále vracejí. Nutí nám své představy a my se z toho bludného kruhu ne a ne vyhrabat. Doporučuji vám třídílný seriál na téma vnitřních démonů. Věřím, že s nimi brzy zatočíte!Co takhle charismatický gentleman?

Jak už jsem zmínila výše, charisma skutečně dovede hravě zakrýt různé nedostatky. Na druhou stranu nezapomínejme, že charisma není lék na všechno. Naopak svým gentlemanstvím ho můžete maximálně podpořit. Vracíme se znovu na začátek. Vzpomínáte na toho hezky oblečeného charismatického muže, za kterým se každý ohlíží? On má ještě něco navíc. Umí se chovat ve společnosti, ovládá základní gentlemanské návyky a je připraven kdykoli je vytasit jako své eso.

 

A co vy pánové, jak pohlížíte na charisma? Je to váš kamarád, nebo jste si zatím cizí?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články