fbpx

Moderní koženka versus pravá useň. Která vyhraje u vás?

V minulosti, kdy nebyly k dispozici umělé materiály, lidé vyráběli předměty z přírodních zdrojů. Týká se to také čalounění nábytku, kdy buď bylo látkové, nebo z pravé kůže. Dnes si můžeme vybírat z více možností. Proč si zvolit moderní koženku?

Jaký je rozdíl mezi pravou usní a koženkou

Čalounictví patří ke staré profesi, která má i v dnešní době své nezastupitelné místo. Sedací nábytek se stále prodává jako čalouněný, jen se změnily materiály, s nimiž čalouníci v současnosti pracují. Ke slovu více přicházejí materiály z umělých vláken, mezi nimiž prim hraje moderní koženka. Proč je tolik oblíbená? Kožená sedací souprava vypadá opravdu luxusně. A stejné je to i s její cenou. Investice do ní je obvykle v řádech tisíců korun.

Útěchou vám může být dlouhá životnost takové sedací sedačky, ovšem za předpokladu, že se jí budete náležitě věnovat a pravidelně se o ni starat. Nic není bez práce, a tedy ani péče o koženou sedací soupravu. Naproti tomu koženka nevyžaduje tolik práce s údržbou. Přitom si ve vzhledu nijak nezadá s pravou usní. Na první pohled jsou obě k nerozeznání.

Nechte vyniknout zajímavý vzhled své staré sedací soupravy

Máte-li doma starší sedačku, není třeba se jí hned zbavovat a kupovat novou. Někdy postačí ji odvézt k čalouníkovi a nechat ji nově potáhnout. Čalouník obvykle využívá prodej molitanu na míru, protože ho musí přizpůsobit požadavkům svých zákazníků. Díky jeho zručné práci získá vaše sedací souprava úplně jiný vzhled – modernější. Takže vám bude moct dělat dobrou službu dalších několik let. Takové chování je ekologické a šetrnější i k vaší kapse. Je dobré se takto rozhodnout zejména tehdy, je-li sedačky vyrobena z kvalitního dřeva, které by bylo škoda vyhodit.

Šikovný čalouník udělá ze staré sedací soupravy moderní kousek, který se stane dominantou vašeho obývacího pokoje.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články