fbpx

Jak nám vnitřní démoni brání ve štěstí

jak nám vnitřní démoni brání ve štěstí

Začínáme první článek z třídílné série .Týkají se osobního rozvoje a mají za úkol vysvětlit některé aspekty života. A to jak soukromého, tak i pracovního. Co jsou vnitřní démoni? Jak nám škodí? Kde jsme k nim přišli? Jak se projevují? Proč se jich musíme zbavit? Kladete si podobné otázky? Pak je tento článek přesně pro vás!Vnitřní démoni

Základem všeho jsou vnitřní zlí duchové. Co jsou zač? Malí neřádi, kteří nám škodí, promlouvají do duše, vrhají na svět negativní světlo, nutí nás špatně se rozhodovat, mučí naše smysly a my se následkem toho trápíme. Nedaří se nám a cítíme se zbyteční, marní, nešikovní. Často hledáme chyby u druhých lidí, snažíme se svou „malost“ zaonačit tak, abychom si nemuseli přiznat pravdu. Pravdu, že ti démoni jsou především naši, a my se s nimi musíme poprat.Jak se projevují?

Že jich ve své duši máme celou řadu poznáme jednoduše.

  • Necháváme se ovládat vztekem.jak nám vnitřní démoni brání ve štěstí 2
  • Vykolejí nás naprostá banalita.
  • Urazíme se pro nic za nic, i když narážka nijak nesouvisela s námi.
  • Děláme si rychlé úsudky o ostatních lidech, aniž bychom je dobře poznali.
  • Předsudky ovládají naše mínění o okolí ad.

Poznáváte se v některém z bodů? Pak určitě čtěte dál.  

Kde se vzali?

Ano, to je skutečně dobrá otázka. Odkud vlastně tihle záškodníci pochází? Odpověď se vám možná nebude vůbec líbit, ale musí to být. Tyto neřády do nás zaseli rodiče, učitelé, známí, kamarádi, spolužáci, zaměstnavatel, někdy dokonce úplně cizí lidé. Nemuseli to nutně myslet špatně. Každý z nich má své životní zkušenosti a pravdy, které se nám pokusil předat. Někteří lidé nám naopak říkali špatné věci cíleně, aby si kupříkladu zvýšili své raněné ego. Jako děti jsme byli zvědaví, bystří, aktivní, sví. Vše, co jsme dělali, jsme dělali s láskou. Záhy nás však ohromilo, že spousta našich činů je špatně.

U jídla se nemluví! Podívej, jak vypadáš! No snad si nechceš obléknout právě tohle?!

Ano, mohla bych pokračovat. Zkrátka jsme se dostali od raného dětství do světa plného posuzování, hodnocení, názorů. A i když se s některými názory neztotožňujeme, máme je v sobě, protože nám je opakovali lidé, kterým jsme důvěřovali, které jsme milovali. A tak v nás pomalu ale jistě vzklíčila zášť, nenávist, předsudky, nedůvěra, nízké sebevědomí, nebo komplexy méněcennosti.Proč se jich zbavit?

Pro zdravý a spokojený život je třeba se vnitřních démonů zbavit. Komplikují nám vztah k sobě samému, k partnerce i rodinným příslušníkům. Následkem zlých duchů jsme ve stresu, podráždění, mrzutí, na vše pohlížíme černě, nic není správně. Je Vaším cílem cítit radost, lásku, důvěru, štěstí, podporovat své okolí, mít zdravé sebevědomí, dosáhnout stanovených cílů? Pokud ano, pak máte svůj důvod, proč se sebou začít pracovat a zároveň odpověď na to, co tím získáte.

Zbavte se démonů a vyrostete.

V dnešní kapitole jsme se dozvěděli, co nás brzdí, jak se démoni projevují, co nám způsobují. Už máme vnitřní motivaci, proč se jich zbavit. Zatím jsme však pracovali jen sami se sebou. V dalším díle se dozvíte, jak se zbavit zlých duchů a jak se vypořádat se stále přicházejícími negativy. Jak ovlivňujete své okolí? Nebo jste jím naopak ovlivňováni? Už to nebude jen o vás.

Nuže, pánové, jak zvládáte své vnitřní démony? Ovládají oni vás, nebo vy je?

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články