fbpx

Dejte vánocům hlubší smysl a pomozte potřebným

Dejte vánocům hlubší smysl a pomozte potřebným dárek

Slyšíme to všude. Vánoce nejsou o dárcích, ale o setkání se s rodinou a lidmi, na kterých nám záleží. Ono něco na tom pravdy bude. Přece jen materiálno si povětšinou hlavně dospělí obstarají sami a na Vánoce už tímto moc nehledí. Čím je ale obdarovat? Možná jsem našel řešení. Něco co zahřeje hluboko u srdce jak dárce, tak i obdarovaného.

 

Upřímně? Honila se mi hlavou spousta nejrůznějších návrhů na vánoční speciály. Nějak mě ale nic nezaujalo. Co třeba doporučení alkoholu nebo snad nějaké základy etikety u stromku? Dost! V článku o vánočním stresu jsem se vás snažil přesvědčit, abyste se nesnažili zbytečně dosahovat nějaké vymyšlené dokonalosti. Podobným článkem bych jen tuto dokonalost odprezentoval. Protiřečit si nebudu. Proto jsem našel něco, co z letošních vánoc může udělat opravdu kouzelnou noc. To nejlepší? Vy ani vámi obdarovaní nebudou těmi nejšťastnějšími.Člověk v tísni totiž už nějakou chvíli provozuje projekt Skutečný dárek. Jen pro pořádek, tento článek není placená spolupráce, píši ho z vlastní iniciativy dát vám zajímavý tip na vánoční dárek. Řekněte sami, nezaslouží si takové projekty i nenucenou propagaci?

 

Opravdový dárek, který neskončí na druhý den v koši

Co že to ten skutečný dárek je? Vezmu to ve zkratce. Prakticky jde o možnost zakoupit v rámci člověka v tísni nejrůznější pomoc pro ostatní. Nabídka začíná například Rybou, což je za 150 korun možnost zakoupit potěr, krmivo i znalosti k chovu pro nějakou z rodin. Dostat se můžete ale i na dražší a zajímavější nabídky – zaplatit učitele do rozvojové vesnice, či koupit rodině krávu, ovci nebo kozu. V každém případě takto můžete díky vánocům někomu opravdu změnit život. A to i v Česku. Zakoupit totiž můžete i třeba invalidní vozík nebo doučování pro dítě, kterému ve škole ujel vlak.

 

Pomoci můžete ale také nákupem uměleckých dárků. K dispozici jsou designové šály, grafika i šperky či kniha mapující 25 let historie organizace. V každém případě je výtěžek věnován do některé z kategorií pomoci – VODA, ZDRAVÍ, VZDĚLÁNÍ, OBŽIVA a ČESKÁ REPUBLIKA.

 

Jak tím že pomůžu někoho obdaruji?!

Jednoduše. Hlavní myšlenka Opravdového dárku je totiž v certifikátech, které ke koupi zvolené možnosti můžete dostat. Umělecký dárek samozřejmě dostanete bezpečně a s poštovným zdarma domů, u avizované ryby nebo třeba krávy by to ale nebylo tak jednoduché. Proto to Člověk v tísni vyřeší za vás a vy můžete dostat jako potvrzení dárkový certifikát, kterým obdarujete své blízké. Výběr je hned ze tří možností. Buďto si originální dárkový certifikát necháte vytisknout nebo jej vyplníte online a obdržíte v elekronické podobě. Poslední z možností je certifikát neřešit vůbec a odkliknout, že o něj nemáte zájem. To v případě, že dárky už máte, ale i tak chcete pomoci.Kolik opravdu půjde potřebným?

Otázka, která vždy vyvstane bavíme-li se o veřejných sbírkách a neziskových organizacích. Odpověď? Na oficiálních stránkách je jasně zdůrazněno, že 100% částky, kterou za Vámi vybranou možnost zaplatíte putuje ihned do rukou Skutečné pomoci, kde je vše zařazeno dle kategorií, které jsem již zmiňoval. Následně jsou peníze odeslány spojkám přímo v zemích pomoci, kde se za ně na místních trzích nakupují dárky.

 

Vy koupíte dárek, oni pomůžou tam, kde to lidé potřebují

Tak co, věnujete letos pod stromkem někomu takto vskutku originální dárek? Pospěšte si do 18. prosince, do tohoto data totiž garantují dodání ještě před Vánoci. 

 

Zamlouvá se Vám tento typ dárku a ocenili byste jej u stromku?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Pánské stylové opasky bez dírek

Partneři

Máte zájem o propagaci Vašeho odkazu v této sekci? Konktaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články