fbpx

Ford Mustang – sedmá řada spatřila světlo světa! Nové technologie, design interiéru, ale také legendární V8 zůstala

Od představení šesté generace už uběhl nějaký ten pátek, tenkrát v roce 2015 byla na trh uvedena šestá generace, a od uvedení vozidel Mustang na trh vůbec poprvé uběhlo celých 58 let. Před pár dny se v americkém Detroitu konal mezinárodní autosalon, kde byla představena sedmá generace Fordu Mustang. 

O překvapení se postaralo také představení nové výkonnostní řady Dark Horse. Fanoušci Mustangů netrpělivě vyhlíželi novinku, která se jim na detroitském autosalonu představila. Jenže co o novém Mustangu všechno víme kromě toho, že jeho interiér je modernější a obsahuje tradiční osmiválec?

Interiér nového Mustangu podlehl dnešní době, nese se v duchu elegance a čistoty

Nový Ford Mustang (interně také známý jako S650) byl sice doplněn o nové technologické funkce, ovšem u legendárního spalovacího motoru V8 výrobci zůstali. Jeho inspirací jsou staré ročníky mezi lety 1964 až 1970. S výkonným motorem V8 ve výbavě GT, pohonem zadních kol a se standardní šestistupňovou manuální převodovkou si vůz zachovává své standardy. Co se týká stylu, nový Mustang se drží svých typických linií. Ale zároveň má přepracovanou přední část a jeho zadní část je také mnohem svalnatější oproti předchozím ročníkům.

Mustang 2024 si výrazně polepšil v interiéru, který obsahuje 12,4″ digitální přístrojový štít s přizpůsobitelným vzhledem a s 13,2″ dotykovou obrazovkou nejnovějšího infotainmentu SYNC 4. To vše obohaceno o hlasového asistenta Amazon Alexa. O Fordu je obecně známo, že miluje spoustu tlačítek, inspiraci čerpá z letectví, v tomto případě počet tlačítek výrazně snížil. Téměř vše je ovládáno pouze dotykovou obrazovkou.

Novinky ve vybavení

Mezi interiérové novinky patří také volant nebo volitelná bezdrátová nabíječka mobilních telefonů. Řidičům také výrazně pomůže sada bezpečnostních asistentů, která dokáže rozpoznat dopravní značky, využívá adaptivní tempomat a mnoho dalších.

Nový Mustang se vyznačuje také novou úpravou povrchových materiálů, nechybí kožená sedadla, mnohem měkčí palubní deska, celokožený a prošívaný volant a příjemnější dveřní výplně.

Co se týká zážitkové jízdy, tak tu podpoří nový audiosystém B&O, díky čemuž si řidiči poslechnou dokonale čistý zvuk z 12 reproduktorů a subwooferu. USB porty jsou přímo nad kokpitem pro snadnější napájení kamer.

Silná jízda a snadnější driftování

Pětilitrový osmiválec Coyote je v novém Mustangu stále zachován, dokonce je mnohem výkonnější, odhaduje se, že jeho výkon se pohybuje kolem 480 koní. Součástí je také přepracovaný sací systém se samostatnými dvěma sacími kanály a dvěma škrtícími klapkami. Kromě standardní šestistupňové manuální převodovky mají řidiči k dispozici desetistupňovou automatickou převodovku. Mustang také nabízí hned několik jízdních režimů včetně Normal, Sport, Slippery, Drag a Track. Podvozek se v podstatě nijak zvlášť nezměnil, ovšem jeho některé díly jsou mnohem mohutnější a silnější.

Novinkou je i možnost dálkového startování motoru a také navýšení otáček za pomoci ovladače na klíči. Milovníci driftování si jízdu užijí díky nové elektronické ruční brzdě, která je pro drifty ideální. Balíček Performance je kombinací výkonnějších brzd Brembo s kotouči, jejichž průměr je 390 mm v přední části a 355 v té zadní, širších pneumatik, přední rozpěry tlumičů se samosvorným diferenciálem Torsen, adaptivním podvozkem MagneRide a sedadly Recaro.

Na trh má nový Mustang přijít v roce 2023, a to ve 12 barevných variantách, mezi které patří modré Vapor, Ember či žluté Splash. Zákazník má pak dále na výběr, z černé či červené barvy brzdových třmenů Brembo. Nedočkavci se také dočkají i Mustangu GT4, který bude k dispozici pro GT4 v IMSA, FIA GT a SRO. V Česku se tohoto krasavce můžeme dočkat až koncem roku 2023, samozřejmostí je také ale jak se říká: „Kdo si počká, ten se dočká“. A jaká verze se dostane k nám, to už se necháme překvapit.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články