fbpx

Těchto 5 předsevzetí vám může změnit život

Všichni se snažíme být den ode dne lepší verzí sebe samých. Většina z nás chce, aby každý nadcházející den přinesl něco nového, a to také plánujeme. Otázkou je, jestli jsme poté plány schopni plnit, protože prokrastinace je problémem většiny z nás. Vzpomeňte například jak dopadají předsevzetí na začátku Nového roku! Každý z nás je fascinován myšlenkou připravit dlouhé seznamy s plány do Nového roku. Ale kolik lidí dokáže převést tato předsevzetí do reality? 

Proč si však předsevzetí vytvářet pouze na Nový rok? Realita existuje tady a teď a vytvoření efektivních návyků může podpořit produktivní přístup v každodenním životě. Pokud chceme dosáhnout úspěchu a překonat prokrastinaci, musíme změnit některé denní návyky a naučit se pracovat se svou vlastní motivací. 

Zde je 5 závazků, které byste měli každý den splnit: 

1. Každý den se naučit něco nového 

Na tomto světě je toho tolik, co je třeba vědět a prozkoumat. Nikdo nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno. To není způsob smýšlení směřující k úspěchu. Když tedy začnete svůj den, pište do deníku. Napište, co jste dnes ochotni se naučit. Může to být dovednost, mohou to být různá fakta, může to být nová schopnost související s vaší prací atd. Zvědavost je klíčem a katalyzátorem úspěchu. Dozvědět se každý den něco nového nebo se o to alespoň snažit znamená, že se vyvíjíte. 

2. Každý den čtěte 

Čtení ve volném čase je skvělým zvykem a rozhled, který díky tomu získáte, je další výhodou. Ve skutečnosti každodenní čtení nabízí mnohem víc než znalosti a budování kognitivních schopností. Education Standards Research Team z Velké Británie uvádí, že čtení pro zábavu vede k osobnímu rozvoji. Zlepšuje gramatiku, jazykové znalosti a rozšiřuje spektrum slovní zásoby, což je zřejmý fakt. Čtení však také zvyšuje sebevědomí a hbitost myšlení. Předsevzetí číst každý den vám také pomůže zvládat stres, eliminovat příznaky deprese a vylepšuje paměť. 

„Četba je nezbytná pro ty, co se snaží povznést nad průměrnost.“ – Jim Rohn

3. Buďte vděční za blízké osoby ve vašem životě 

Vděčnost je podceňována. Lidé si neuvědomují velký význam a sílu vděčnosti. Pomáhá nám a naší osobnosti mnoha způsoby. Pro zdravé osobní i profesní vztahy je důležitý pocit vděčnosti. Je dobré ocenit malé úsilí, které pro vás ostatní vynaložili. V životě je mnoho okamžiků, kdy vás vaše rodina, vaši přátelé nebo kolegové podporují a stojí při vás. Pamatujte, že postojem vyjadřujícím vděčnost nikdy nic nepokazíte. Naopak, pozitivní smýšlení přitahuje pozitivní události. 

4. Připomínejte si každý den svou vytrvalost 

Život může být někdy krutý a plány někdy nemusí vycházet podle představ. To se stává i těm nejlepším z nás. První věc, kterou byste si měli říct, když se ráno podíváte do zrcadla, je, že jste odhodlaní vytrvat. V životě budete mít vždy na výběr. Skončit a spokojit se s málem se vždy bude jevit jako snadná alternativa. Občas budou situace tak nepříznivé, že vzdát se může vypadat jako nejlepší volba. Ale pokud si budete každý den připomínat, že nejste někdo, kdo se snadno vzdává, budete vůči této negativitě imunní. 

5. Slibte si, že na sebe nebudete tvrdí 

Kvůli obrovské soutěživosti okolo nás jsme občas sami sebe příliš drsní. Většinu času pohlížíme na život pouze z hlediska úspěchu nebo neúspěchu. Lidé kolem nás mluví o tom, jak uspět, ale nikdo nemluví o tom, jak se vypořádat s neúspěchem. Na neúspěch byste se měli dívat jako na důvod, proč začít znovu a lépe. Když začínáte svůj den, slibte si, že svým cílům dáte vše, co můžete, ale nebuďte na sebe tvrdí, pokud nejste schopni dosáhnout požadovaných výsledků. 

Je důležité naučit se přijmout neúspěch a přemýšlet o důvodech, proč k němu došlo. Ať se stane cokoli, neměli byste si nic vyčítat. K tomu nejčastěji dochází, když se soustředíte na úspěchy ostatních více než na svůj vlastní směr. Važte si své vlastní cesty, milujte se za to, kým jste, a povzbuďte se, abyste byli lepší. 

Přestaňte se podceňovat a zařaďte výše uvedená předsevzetí do vaší denní rutiny. Perzistence je efektivní strategií při dosahování cílů. Úspěch spočívá tam, kde je vytrvalost a důslednost.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články