fbpx

Historie značky hodinek Rolex

Jaká je historie značky Rolex?

Jen jediné hodinky na světě jsou synonymem luxusu, vysokého postavení, bohatství a moci. Řeč je samozřejmě o chronometru značky Rolex. Kam až sahá jejich historie?

Počátky společnosti Rolex

Psal se rok 1881, když se narodil Hans Wilsdorf. Právě tento muž o pár let později, přesněji řečeno v roce 1905, založil společně se svým švagrem společnost, která se zaměřovala na dovoz švýcarských hodinek a měla sídlo v Londýně. Název firmy zněl jednoduše Wilsdorf & Davis a až o tři roky později byl změněn na Rolex. V roce 1912 změnila firma i své sídlo a z Londýna se přestěhovala do Ženevy. Cílem firmy bylo nabídnout zákazníkům spolehlivé a precizní náramkové hodinky, které budou nejen funkční, ale také elegantní a kvalitní.

Jak vznikl název společnosti?

Slovo Rolex je krátké, snadno zapamatovatelné a ideální z pohledu marketingu. Snadno se vejde na ciferník a upoutá pozornost. Zakladatel značky prohlásil, že najít to správné a úderné jméno, které by hodinky vystihovalo, zabralo mnoho času. Než vznikl název Rolex, zvažoval stovku jiných jmen. Pak ho ale zničehonic napadlo právě slovo Rolex a on hned věděl, že právě vymyslel jméno hodinek, o kterých se bude mluvit a každý si jejich název snadno zapamatuje. Spekuluje se ale také o tom, že název společnosti byl odvozen z francouzského horologerie exquise, což znamená jemné hodinářství.

Modely, které se zapsaly do historie

Samozřejmě nelze psát o společnosti Rolex a nezmínit se o těch nejzásadnějších a nejikoničtějších modelech hodinek. Které to jsou a kolik jich znáte?

 • Oyster Professional Submariner – Tento model představoval první vodotěsné hodinky, a to až do hloubky 100 metrů.
 • Oyster Perpetual GMT Master – První hodinky, které ukazovaly více časových pásem.
 • Oyster Perpetual Day-Date – Pravděpodobně ten vůbec nejikoničtější model, který se vyrábí ve zlatém a platinovém provedení.
 • Oyster Cosmograph Daytona – Model, který obsahuje chronograf a tachymetrickou stupnici.

Jak poznat pravost hodinek Rolex?

Čím se společnost stávala populárnější, tím více napodobenin vznikalo. Protože se nejedná o právě levné hodinky, je dobré vědět znaky, podle kterých za každé situace poznáte, že se nejedná o levnou napodobeninu, ale skutečný originál.

 • Při pohledu na ciferník hodinek se zaměřte zejména na oblast u čísla 6. Pokud si na okolí šestky posvítíte a podíváte se něj ze strany a s lupou v ruce, najdete precizně vypálenou korunku.
 • Snadno ověříte také pravost hodinek Rolex Daytona. V jejich odrazu je totiž zřetelně vidět kruh a všechny tři ručičky.
 • Hodinky Rolex mají také společné to, že jejich součástí je lupové sklíčko, které nabízí zvětšení 2,5.

Zajímavosti o hodinkách Rolex

Kromě toho, že hodinky jsou kvalitní a ikonické, mají na svém kontě také celou řadu prvenství. Jakých?

 • Hodinky Rolex byly prvními hodinkami, které byly na Mount Everestu a v Mariánském příkopu. Tedy na tom nejvýše i nejníže položeném místě na světě.
 • První vodotěsné hodinky se rovněž chlubily značnou Rolex.
 • Společnost Rolex jako první přišla s hodinkami, které měly dvě časová pásma.
 • Model Rolex Oyster, který v češtině znamená ústřice, byl prvním modelem, který byl vodotěsný i prachuvzdorný.

Hodinky značky Rolex se právem řadí k těm vůbec nejznámějším. Kromě kvality, přesnosti a preciznosti jsou oblíbené také díky svému designu. Zakladatel značky, Hans Wilsdorf, od založení firmy usilovat o jediné, chtěl svým zákazníkům poskytnout náramkové hodinky, které se stanou součástí jejich každodenních životů a budou spolehlivé a dovedené k dokonalosti. Jak se ukázalo, tato jeho vize se mu povedla uskutečnit a o hodinkách značky Rolex slyšel snad úplně každý.

Zdroj textu: www.najdihodinky.cz, www.hodinarstvibechyne.cz

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články