fbpx

6 cest k uvolnění napětí skrze objímání stromů – děláte to také?

Objímání stromů

Už jste slyšeli o objímání stromů? Nebojte se, pánové. Nejde o nic ezoterického ani fantasmagorického. Objímání stromů je příjemný způsob odpočinku, rozpuštění vnitřního napětí a zpestření odpolední procházky. K objímání přizvěte svou rodinu i děti. Uvidíte, že tím získáte mnoho benefitů. Proč byste měli objímat stromy?

1) Klid na duši

Objetí stromů je způsob meditace. Možná si budete připadat hloupě a řeknete si, že je to trapné. Ano, z počátku se tak plno lidí cítí. Ale velkým překvapením je, že jakmile to jednou uděláte, budete to chtít dělat znovu a znovu. Objímání stromů má v sobě něco kouzelného a uklidňujícího. Jestli jste rozený cholerik, objímání kmenů s vámi udělá hotové divy!

2) Spojení s přírodou

Kolik dní jste museli být zavření? Kolik dalších dlouhých hodin strávíte ve svých kancelářích? Spojení s přírodou se s rozvojem byznysu a materiálního světa postupně vytrácí. Marketingově je samozřejmě téma přírody oblíbené, ale jak je to ve skutečnosti? Vždyť řada z nás se do přírody dostane maximálně jednou týdně. Objímání stromů vám připomene, jak je příroda nádherná.3) Uvědomění si přítomného okamžiku

Objímání stromů vás donutí zastavit se. Moje zkušenost říká, že ať jste mysleli na cokoli, s dotekem dřeva se starosti vytratí. Ucítíte jen pohodu a klid. Prožijete naplno pocit, že stojíte teď a tady, ve vlhkém lese, slunce prosvítá skrze větve a vy si užíváte čerstvý vzduch. Jak často vědomě zpomalujete?

4) Načerpání energie

Hlavním cílem objímání stromů je načerpání energie. Nás na základní škole dokonce takové objímání přímo učili. Věděli jste, že platí jasná pravidla, která byste měli dodržovat? Během objímání stromu dokonce můžete ucítit jemné mravenčení v dlaních nebo mráz na zádech.

5) Přírodní aromaterapie

V přírodě je nejen uklidňující zelená barva a všudypřítomné dřevo. Mezi uklidňující prvky patří i vůně. Už jsme na ně narazili. Jehličí, rozteklá smůla na šiškách, vlhká půda, čerstvý vzduch nebo seno v krmelcích. To všechno je pro zdraví velmi prospěšné. Jistě budete souhlasit, že příroda voní příjemněji než pachy chemicky čištěných koberců nebo lepidlem stvořený nábytek ve firmě.6) Rozvoj hmatu

Že své smysly rozvíjejí jenom děti? Zkuste to i v dospělosti. Každý strom je jiný a povrch kůry se vždy liší. Co cítíte se zavřenýma očima? Jak je vám který povrch příjemný? Dáváte přednost hladké kůře listnáčů nebo si spíš vybíráte hrubý povrch jehličnanů?

Pár pravidel objímání stromů

  • Vyberte si mohutný strom, který se vám opravdu líbí.
  • Požádejte v duchu daný strom, zda je ochotný se s vámi o svou energii podělit.
  • Když obejmete strom bez dovolení hrozí vám bolest hlavy.
  • Že vám strom část své energie dá poznáte snadno.
  • Jestli se zdráháte stromy objímat, stačí, když se kmenu dotknete pouze dlaněmi. Účinek bude podobný.

A co vy, pánové? Chodíte do přírody objímat stromy, nebo to považujete za příliš ezoterickou záležitost? Máte nějakou zkušenost s objímáním stromů nebo je to pro vás něco zcela nového?

ČTĚTÉ TAKÉ: Vyzkoušejte meditaci. Najdete své lepší já.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články