fbpx

Jak dodržet dress code na každé akci? Naučte se rozeznávat jednotlivé typy

Vyrazíte čas od času s partnerkou do společnosti nebo se povinně musíte zúčastňovat firemních akcí, u kterých je v poznámce často uvedeno, jaký dress code dodržet? Abyste nezpůsobili faux pas, naučte se rozeznávat jednotlivé typy dress code a udělejte si jednou provždy jasno v tom, co obnáší black tie, black tie creative či business casual.

Jak se obléct podle black tie? Černou kravatu nebudete kupodivu potřebovat

Co si obléct na událost, která vyžaduje black tie? Ačkoliv název svádí k tomu, obléci si ke košili černou kravatu, kravata rozhodně není to, co byste si měli skutečně měli kolem krku uvázat. S událostí typu black tie se můžeme setkat na plesech, v operách či na premiérách. Jedná se o téměř nejformálnější druh oděvu, když nepočítáme white tie, a je důležité dodržet veškeré náležitosti.

V prvé řadě je tedy zcela jasné, že si na sebe oblečete skvěle padnoucí smoking, pod něj bílou košili s manžetovými knoflíčky a tento outfit doplníte motýlkem. Na pásek, bílé ponožky a hodinky zapomeňte. Ke smokingu vždy patří smokingový pás a vysoké černé ponožky. Hodinky nechte doma, protože na těchto akcích je neslušné kontrolovat čas.

Black tie creative nabízí oproti black tie více volnosti

O něco méně striktním typem události jsou takové, které se vyznačují dress codem black tie creative. V těchto případech totiž máte volnou ruku při výběru barvy smokingu. Více prostoru máte také při výběru dalších doplňků a velmi ceněna je zejména kreativita. Cílem black tie creative není splynutí s davem, ale naopak vybočení, samozřejmě v mezích a za dodržení všech pravidel.

Business casual

Pracujete v prostředí, ve kterém je nutné dodržovat business casual styl oblékání? Tento dress code je zcela běžný například pro obchodníky, kteří denně přicházejí do kontaktu s lidmi a potřebují působit elegantním dojmem a reprezentovat danou společnost.

Samozřejmostí pro business casual jsou:

  • dlouhé společenské kalhoty,
  • uzavřené boty,
  • košile s dlouhým rukávem.

Oproti formálnějšímu business formal máte u business casual možnost obléci si pohodlnější oblečení, které ale stále musí být společenské a reprezentativní.

Semi formal je klasikou na svatbách a oslavách

Chystáte se letos v létě vyrazit na svatbu některému ze svých přátel? Pokud není na pozvánce uvedeno jinak, oblečením se stylu semi formal rozhodně nic nezkazíte. Jedná se totiž o dress code, který se skvěle hodí na svatby a další oslavy, u kterých se dá předpokládat, že se protáhnou až do večera. Při výběru košile můžete sáhnout i po pastelových barvách a je možné vsadit i na barevné ponožky, které oděvu dodají určitou hravost.

Aby nedošlo k trapasu, je dobré si před účastí na svatbě či oslavě dopředu zjistit, jak bude oblečen ženich, případně oslavenec. Je totiž nepřípustné, aby hosté byli lépe oblečeni a tím pádem i vypadali lépe než hlavní hvězda dne.

Smart causal se hodí na každý den

Chcete působit elegantně a stylově v každodenním životě? Vsaďte na smart casual. Tento styl není tolik svázaný a dovoluje nošení polo triček, rozhalenek či košilí společně s pulovrem. Rovněž se nemusíte bát vsadit na extravagantnější kousky, jež vás odliší od ostatních. Stále ovšem platí, že musíte dodržet dlouhých nohavic a uzavřených bot.

Nedovolte, abyste někdy způsobili faux pas ve společnosti kvůli své neznalosti pravidel daného dress codu. Kdykoliv budete pozváni na společenskou akci, pečlivě si nastudujte předepsaný dress code a oblečte se v souladu se vším, co předepsaný styl stanovuje.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články