fbpx

I muži mají své dny aneb vytvořte si doma své útočiště

Společný život ve fungující a milující rodině je k nezaplacení – a snad nikdo by ho nikdy za nic nevyměnil. Jenže i když všechno funguje tak, jak má, čas od času si každý muž potřebuje odpočinout. Ať už sledováním fotbalu, klidným popíjením drahé whisky nebo setkáním s přáteli. A právě k těmto účelům by měl mít své „útočiště“ každý muž.

Domácí bar plný překvapení

Bary a hospody prostě k mužům patří. Kde jinde se tak nejčastěji setkají se svými přáteli? A co si takový bar vytvořit doma? Nemáme na mysli obyčejný sklep, kde vám stačí pár rozvrzaných židlí a schovaná piva ve studené vodě v kbelíku. Vytvořte si dokonalý prostor, odkud se nikomu nebude chtít.

Přirozeným ústředním bodem může být kulatý stůl obklopený pohodlnými koženými křesly. Nezapomínejte také na koberec, který prostor zútulní. Co se týká barvy, vsaďte na příjemné hnědé odstíny doplněné o lampičky vyzařující příjemné žluté světlo.

A pokud si své „doupě“ chcete přece jen vytunit, nezapomeňte na stojany na láhve whisky, vína a lednici, do níž strčíte pár plechovek piva. Jako doplňky můžete zvolit noviny, časopisy a pár polštářů, které vám sezení s přáteli zpříjemní.

Nevyužitá garáž jako herna

Jestliže nemáte volnou místnost nebo sklep, který byste si zvelebili dle svého, co tak využít garáž, kterou stejně pro své auto nevyužíváte? Garáž můžete využít hned několika způsoby. Doprostřed garáže postavte kulečníkový stůl – svým designem by měl zapadnout do duchu garáže. Jistě najdete ještě kousek místa také pro fotbálek a šipky. Nyní vám vznikla herna jak vyšitá. Co takhle ještě trochu zaimprovizovat a na některou stěnu připevnit velkou televizi, ke které nesmí chybět herní konzole?

Abyste celou atmosféru zábavní herny podpořili, myslete také na výmalbu, s níž si můžete také vyhrát dle svého. Pouhé žárovky doplňte o skutečná svítidla, v případě volného prostoru také nezapomeňte na stůl s obyčejnými barovými židlemi. Při výbavě garáže myslete však na to, aby celý interiér spolu dobře ladil, například takové tmavě modré zdi doplněné o nábytek z chromu jsou ideální kombinací.

Garáž jako hudební doupě

Zbožňujete hudbu a její poslech si potřebujete pořádně užít? V tomto případě je garáž ideálním místem k přetvoření takového soukromého místa, kde si v klidu můžete brnkat na kytaru, zkoušet hrát na bicí nebo jen poslouchat hudbu, která má pořádné grády.

Záleží už na vás, zda k tomu využijete celou garáž nebo jen její část. Rozhodně byste měli myslet na úložný prostor pro gramofonové desky, cédéčka, kazety apod. Stěny využijte k zavěšení kytar, obrázků a plakátů. Samozřejmostí je správná a kvalitní aparatura a pohovka, na které si poslech hudby užijete.

Splněný sen milovníků filmů

Milujete filmy, ale s dětmi za zády to není to pravé ořechové? V tom případě rozhodně investujte do svého soukromého domácího kina, kde si film užijete. Je jasné, že hlavním ústředním bodem bude obrovská obrazovka. Další vybavení není tak důležité, stačí už jen pořídit pohodlná křesla, odkládací prostor na pivo a brambůrky, lehké osvětlení po stranách místnosti a je hotovo. Abyste celou atmosféru umocnili, doporučujeme místnost (kromě stropu) vymalovat tmavými barvami, které oživí bodovky u podlahy.

Tip: Abyste se cítili skutečně jako v kině, nainstalujte si do rohů repráky, které vás do filmu jednoduše vtáhnou.

Koutek pro čtenáře

Jestliže patříte mezi vášnivé čtenáře a knihy se vám válí všude možně po domě, rozhodně byste měli mít své „doupě“ ke čtení. Celá místnost by měla působit útulně, uklizeně a organizovaně. Regály na knihy nesmí chybět, k tomu pořádná moderní pohovka a křeslo, konferenční stolek a takový malý pánský obývací pokoj je na světě. Nezapomeňte také na správné osvětlení, které vám nezničí oči. Pro originalitu místnosti v ní můžete vytvořit falešný krb, do něhož naskládáte svíčky vedle sebe, při kterých se bude číst jedna báseň.

A jaká je vaše představa, jak by mělo takové útočiště vypadat?

Zdroj foto: freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články