fbpx

Proč by měli i muži používat náplasti a masky pod oči?

Proč by měli i muži používat náplasti a masky pod oči?

Jak moc se zajímáte o svou pleť a kolik času péči o ní věnujete? I přesto, že se o mužích říká, že zrají jako víno, je potřeba pečovat o svůj zevnějšek. Proč se zásobit náplastmi a maskami pod oči?

Rozšiřte svou sbírku kosmetiky o praktické pomocníky

Mít svou vlastní sbírku kosmetiky rozhodně není známkou zženštilosti. Každý muž se musí starat o svůj zevnějšek, aby byl atraktivní a cítil se ve svém těle dobře. Proč si na poličce vedle holicího strojku, vodě po holení a šamponu vynahradit místo také na náplasti a masky pod oči?

Rychle se zbavíte známek únavy

Strávili jste včera s kamarády v hospodě více času, než jste měli v plánu a váš obličej to na vás ihned prozradí? Pokud před sebou máte náročný pracovní den a třeba i nějakou tu schůzku, kde budete středem pozornosti, určitě nestojíte o to, aby si na vás kolegové ukazovali a přemýšleli, do kolika jste ponocovali. Právě náplasti a masky pod oči vás účinně zbaví známek únavy. Aby byly účinné, poohlédněte se po takových, které obsahují kofein nebo vitamín C.

Zpomalíte stárnutí

Příliš rychlý nástup vrásek rozhodně není něčím, po čem by kdokoliv toužil. Proto se vyplatí investovat do kosmetických přípravků, které dokážou zpomalit stárnutí a předcházet vzniku zbytečných vrásek. Oční okolí je velmi citlivé a vyžaduje speciální péči. Masky a náplasti pod oči dodají očnímu okolí látky, které tuto oblast vyživí, povzbudí a zklidní.

Hydratační versus kolagenové masky

V nabídce drogerií a kosmetických společností narazíte na dvě možnosti masek pod oči:

  • hydratační
  • kolagenové

Hydratační masky pod oči je vhodné použít právě po oné probdělé noci, kdy se potřebujete zbavit důkazů únavy. Kolagenové masky pod oči fungují jako prevence a mají vyživující a povzbuzující účinky.

Jak používat náplasti a masky pod oči?

Při používání náplastí i masek se vždy řiďte návodem na obalu, ale víceméně je jejich používání snadné a spočívá v tom, že je aplikujete na oblast pod očima a necháte působit. Náplasti se aplikují snáze, protože je jednoduše nalepíte na obličej, zatímco masky musíte do kůže sami vmasírovávat. Co se intenzity použití masek a náplastí týče, můžete je používat podle potřeby – klidně na denní, týdenní či dvoutýdenní bázi. Masky i náplasti vždy aplikujte na vyčištěnou a suchou pleť.

Ranní versus večerní masky a náplasti

Podle typu a složení masky a náplasti se dají rozlišovat také na ranní a večerní. Zatímco ty určené pro ranní použití vaši pleť rozzáří a zredukují známky únavy, ty pro večerní použití obsahují více regeneračních a hloubkově vyživujících složek. Pokud chcete svému obličeji po ránu dodat pořádnou vzpruhu, můžete náplasti pod oči skladovat v lednici.

Dopřejte si příjemnou masáž

Aby se látky z náplasti či masky lépe vstřebaly do pokožky, doplňte jejich aplikaci také o příjemnou a účinnou masáž očního okolí. Masáž v této oblasti musí být jemná, abyste si citlivou kůži nepoškodily a nevytvořili si naopak ještě více vrásek. Rovněž musí být prováděna ve správném směru, čímž docílíte odplavení lymfy. Návody na to, jak správně provádět masáž v okolí očí najdete na internetu.

Nepodceňujte péči o svou pleť a pečujte o svůj zevnějšek s pomocí moderních kosmetických přípravků. Masáží a náplastí pod oči, jež jsou vyvinuté speciálně pro muže, existuje na trhu skutečně mnoho. Stačí si jen vybrat výrobce a přečíst si složení daného výrobku a podle návodu ho aplikovat. S pomocí masek a náplastí docílíte mladistvějšího vzhledu a po včerejší prohýřené noci nebude ve vašem obličeji ani památky.

Zdroj textu: www.esquire.com, www.mensjournal.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články