fbpx

Jak podpořit libido přírodní cestou?

Je naprosto přirozené, že někdy chuť na sex je, jindy zase ne. Člověk v životě prožívá jisté situace, které jsou příčinou kolísavosti libida. Je proto důležité si pamatovat, že nízká nebo dokonce žádná chuť na sex se může stát každému a v jakémkoliv věku.

Co je mužské libido?

Pod pojmem libido si můžeme představit sexuální touhu, respektive to, jak člověk moc po sexu touží. Úroveň této sexuální touhy se u každého liší, je ovlivněna především situacemi a životními událostmi člověka.

Existuje mnoho způsobů, jak zlepšit stav svého libida, můžete sáhnout po doplňcích a lécích z lékárny nebo vsadit na přírodní strategii.

Pozor na stres

Stres je příčinou všemožných zdravotních problémů. I v tomto případě může hrát velmi důležitou roli. Zaměřte se na to, jak se stresu alespoň částečně vyhýbat, byť se zdá, že je to v dnešní době nemožné. Skvělým pomocníkem proti stresu jsou masáže, pravidelné cvičení v podobě jógy nebo pilates a také dechová cvičení.

Komunikace je ve vztahu důležitá

Bez komunikace váš vztah uvízne na bodu mrazu. Nebojte se své partnerce svěřit se svým problémem, jistě pro vás bude mít pochopení. Koneckonců, i ona může nebo mohla procházet obdobím, stejně jako vy.

Dlouhodobé vztahy

Dlouholeté vztahy se často potýkají se sexuálními problémy. Partneři si na sebe tak navyknou, že po čase se přestanou snažit a začnou vztah brát jako samozřejmost. To se však projeví především v milostném životě. Neusněte na vavřínech a svůj vztah nezanedbávejte. Partneři by se dál měli snažit o romantické chvíle, které postupně vyústí v intimnosti.

Omezte alkohol

Sklenička vína před sexem dokáže navodit tu správnou atmosféru a romantiku, ovšem pravdou je, že příliš mnoho alkoholu může spíše uškodit než pomoci. Alkohol stejně jako jiné návykové látky mohou negativně ovlivnit erektilní funkci. V konečném výsledku můžete být natolik unavení, že na sexuální hrátky mít energii nebudete.

Vyzkoušejte doplňky z maca

Maca je rostlina, která pochází z Peru. Tato bylina je dlouhodobě považována za přírodní doplněk, který zvyšuje sexuální touhu. Tento kořen najdete jistě v každé zdravé výživě nebo dokonce lékárně.

Ginkgo biloba jako zázračná bylina

Ginkgo biloba je známá pro své blahodárné účinky prospívající tělu. To věděli už i ve staré Číně, kde se v medicíně používá dodnes. Ginkgo biloba prokrvuje tělo a tkáně, což je pro erektilní dysfunkci potřebné.

Pískavice řecké seno

Rostlina s názvem pískavice řecké seno je hojně využívána jako koření do jihoasijských receptů. Jenže toto koření má taky své kouzlo. Muži ho totiž v dávných dobách používali, aby podpořili své libido. Dokonce i studie z roku 2011 potvrdila, že pískavice řecké seno skutečně pomáhá udržet normální hladinu sexuální touhy u mužů.

Čokoláda potěší všechny smysly

Není žádným tajemstvím, že čokoláda patří mezi oblíbená afrodiziaka. Ovšem pravdou je, že čokoláda pouze tlumí stres, úzkost a deprese, což je ale pro erektilní dysfunkci přínosem.

Pistácie

Také pistácie jsou skvělým přírodním pomocníkem, když nastanou problémy s libidem. Pravidelná konzumace pistácií napomáhá k lepšímu průtoku krve do penisu, což způsobuje silnější erekci.

Ústřice

Je obecně známo, že ústřice jsou afrodiziakem číslo jedna. Obsahují také vysoké hladiny zinku, které napomáhají k lepšímu sexuálnímu výkonu. Zinek je přímo nezbytný pro správnou funkci pohlavních hormonů.

Jakmile se u vás objeví problémy s nízkou sexuální touhou, rozhodně se nestresujte a zachovejte chladnou hlavu. Pokud jsou problémy delšího charakteru, nejlepším krokem bude navštívit lékaře, který sám nejlépe ví, co na takový problém pomáhá.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články