fbpx

Už jste slyšeli pojem hot desking? Víte, co to znamená?

Pandemie koronaviru u mnohých firem zcela přehodnotila jejich vnitřní systém. Možná jste už o hot desking slyšeli, možná ne. Ať tak, či onak, v našem článku vám vysvětlíme, co tento pojem znamená a také se dozvíte jeho výhody.

Co to vlastně hot desking je?

Hot desking je systém nebo taky model organizace kanceláře, jehož princip tkví v tom, že více zaměstnanců může používat jeden pracovní prostor v různou dobu. To znamená, že u jednoho stolu se prostřídá hned několik lidí. Typickým příkladem je ten, kdy někteří zaměstnanci pracují na home office nebo jsou v terénu, druzí využijí jejich pracovní prostor.

Ačkoliv se tento termín objevil už v 90. letech, díky koronaviru je tato myšlenka v dnešní době velmi aktuální, a to především kvůli snížení nákladů společnosti.

Jak hot desking funguje?

Možná si takovou pracovní situaci nedokážete představit. Při hot deskingu jsou zpravidla používány skříňky jako úložné prostory zaměstnanců, kam si uloží své věci, když jede na služební cestu nebo pracuje třeba z domu. Jakmile se vrátí zpět do práce, vezme si prostě stůl, který je zrovna volný.

Výhody hot desking

Hot desking si pochvalují zejména majitelé firem a společností, protože díky němu skutečně ušetří nemalé peníze za jednotlivé kanceláře. Jenže také někteří zaměstnanci (zejména ti mladší) si tento systém nemohou vynachválit, a to hlavně proto, že jsou více v kontaktu se svými kolegy, se kterými se tak mohou lépe poznat. Oproti nim tu jsou ale starší pracovníci, které můžeme někdy označit jako stará škola, kteří se v tomto novém modelu necítí vůbec dobře a tíhnou spíše ke své tradiční kanceláři, která je pro ně druhým domovem.

Už jste se s hot deskingem setkali? Jaký je váš názor na tento nový model společností?

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články