fbpx

Průvodce vlasovými přípravky pro muže

přípravky na vlasy

Již dávno neplatí, že vlasové produkty jsou pouze doménou žen. Také muži mají širokou možnost výběru. Jaké vlasové přípravky by se vám mohly hodit do sbírky?

Gel

Tím nejznámějším pánským vlasovým produktem je jednoznačně gel. Muži by si ho měli vybírat v závislosti na tom, jak silnou fixaci od něj vyžadují. Nejčastěji jsou gely na vlasy vyrobeny na vodní bázi. Použití gelu je vhodné pro všechny, kdo touží po uhlazeném a mokrém vzhledu s výrazným leskem. Mokrý efekt se umocní, pokud je gel nanášen na vlhké vlasy. K odstranění stačí, když ho z vlasů jednoduše vyčešete.

Pudr na vlasy

Stylingový pudr se používá ke zvýraznění přirozené textury vlasů a také k dodání objemu. Ocení ho zejména muži s mastnými vlasy. Pudr totiž dokáže zmatnit. Asi není nutné zmiňovat, že má práškovou strukturu.

Matující pasta

Matným pomádám se říká matující pasty. Účes dokážou spolehlivě zafixovat, ale namísto klasického lesklého vzhledu mu poskytnou matný a více přirozený. Matující pasta je vhodná pro všechny typy vlasů a díky tomu, že je založena na vodní bázi, snadno se z vlasů po použití vymyje.

Modelovací guma

Speciálně pro potřeby nedbalých rozcuchů je navržena modelovací guma. Účesu dodá zpevnění, narozdíl od gelů vlasy neslepí a k modelaci vám postačí malé množství.

Krém na vlasy

Muži s delšími vlasy, kteří o ně pečují a nezanedbávají jejich vzhled a hebkost, se neobejdou bez krému ma vlasy. Ten má poměrně tekutou konzistenci a snadno a rychle dodá vlasům hydrataci a také je příjemně zjemní. Opět platí, že i krém se snadno vymyje.

Vosk

K zafixování účesu a vytvoření lesklého efektu lze použít vosk. Lze ho aplikovat i několikrát během dne, protože neobsahuje fixační složky a na vlasech tudíž neztvrdne, díky čemuž zůstanou vlasy poddajné. Při aplikování vosku ale buďte opatrní, skutečně si vystačíte jen s malým množstvím. V případě, že byste to přehnali, dosáhli byste toho, že by vlasy byly zbytečně mastné. Po vosku sáhněte zejména tehdy, když toužíte po vytvoření rozcuchu.

Hlína na vlasy

Přestože název nezní nijak lákavě, je hlína na vlasy vítanou posilou pánského kosmetického arzenálu. Je vhodná i pro jedince s citlivou pokožkou, protože v sobě obsahuje přírodní jíl. Nejlépe se hodí pro vytvoření rozcuchu a má podobnou strukturu jako vosk. Rovněž u něj platí, že ve vlasech neztvrdne a účes tak lze snadno během dne upravovat.

Které vlasové produkty máte ve své sbírce a nedáte na ně dopustit? Pokud nejste s některým výrobkem spokojeni, lze jej nahradit jinou variantou. Vybavte svou koupelnovou poličku vlasovými produkty, s kterými snadno vytvoříte požadovaný účes.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články