fbpx

Kniha jako zdroj pohody a informací. Po kterých letos sáhnout?

Kniha jako zdroj pohody a informací. Po kterých letos sáhnout?

Váháte, čím letos zaplníte svou knihovnu? Možná jste si dali předsevzetí, že letos přečtete určitý počet knih. Pak je mi potěšením vám představit krátký seznam, který poslouží nejen jako zdroj odpočinku, ale také jako zdroj seberozvoje. Která kniha je vaše oblíbená?

Knihy, které nadchnou a posunou

Jistě si vzpomínáte, že v minulosti jsme vám doporučili sedm seberozvojových knih. Navázali jsme na to dvěma díly Timothyho Ferrise – Čtyřhodinový pracovní týdenTools of Titans. Dnes se podíváme na další z nich, protože věřím, že osobní rozvoj je v životě spokojeného a úspěšného člověka klíčový.Petr Casanova aneb Budujte šťastné vztahy

Petr Casanova je český autor, který od roku 2011 provozuje webový magazín firstclass.cz. Zaměřuje se v něm na partnerské vztahy a vysvětluje základní principy našich podvědomých reakcí, které jsou tvůrci většiny problémů. Informace snadno využijeme i v pracovním či rodinném prostředí. Loni vydal svou pátou knihu.

  • 250 zákonů lásky (2015)
  • Dvanáct srdcí (2016)
  • 100 nejkratších cest k tobě (2017)
  • Protože (2018)
  • Cítit rozumem, myslet srdcem (2019)

Jiří Vacek aneb Objevte své pravé Já

Pan Jiří Vacek je český autor celé řady knih, které se zabývají meditacemi, duchovním životem a podstatou našeho ega. Dále se věnuje energiím a alternativním druhům stravování. Vysvětluje, že ne vždy je alternativní strava vhodná. Knihy vřele doporučuji každému, kdo touží proniknout do vyšších sfér bytí a nalézt opravdový klid.Nikdy nedělej kompromis (Chris Voss)

Kniha Chrise Vosse je z trochu jiného soudku. Autor ji obohatil o reálné případy ze života. Jako tehdejší vyjednavač FBI přichází s návodem, jak nikdy neudělat krok zpátky a vždy dosáhnout vytouženého cíle. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jeho metody dokonale fungují. Ale! Nedoporučuji je používat neustále a na každého. Snadno byste svou pověst gentlemana zaměnili za neústupného paličáka.

Na volné noze (Robert Vlach)

Robert Vlach v současnosti provozuje portál navolnenoze.cz, kde se za roční poplatek sdružují živnostníci a podnikatelé. Jeho kniha obsahuje souhrn všech pravidel a dovedností, které je třeba při vstupu do světa podnikání znát. Osobně knihu doporučuji jak OSVČ, tak majitelům firem. Kromě užitečných tipů v knize najdete i plno odpovědí na své otázky, které vás trápí. Že odpověď nezná ani Google? Robert Vlach ano. A funguje to.Lepší život bez plastů (Smarticular)

Hledáte životní změnu v podobě ekologie či odlišného životního stylu? Pak vás kniha od německé skupiny nadšenců nadchne. Autoři fanaticky neprosazují zero waste a další alternativy, ale trpělivě vysvětlují dopad našeho chování na přírodu. Knihu obohatili o vlastní fotografie a návody fanoušků, kterým osud planety není lhostejný. Inspirujete se také?

Zázračný úklid (Marie Kondo)

Metoda KonMari se stala celosvětovým hitem. Osobně ji doporučuji jako příjemnou motivační četbu. Marie Kondo ve svých knihách předává mnohem více než jen uklizený domov. Dává nám plno nápadů k zamyšlení. A nedá nám to spát! Zákonitě po přečtení několika stránek i vy začnete hledat lepší variantu svého dočasného života. Hledáte změnu a chcete rozproudit energie ve svém okolí? Pak směle do toho!Podnikání z pláže (Stanislava Stiborová)

Stanislava Stiborová patří mezi komunitu českých podnikatelů z pláže. Kromě knihy nabízí i několik kurzů, webinářů a celou řádku článků, kde popisuje a vysvětluje princip podnikání z pláže. Jste-li zvědaví, jakými způsoby si lze vydělávat odkudkoli na světě, pak si její knihu rozhodně přečtěte.

A co vy, pánové? Jaké knihy si do své knihovničky letos přidáte vy?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články