fbpx

Kvalitní kavárna jako symbol pohody a odpočinku

kavárna

Jak si představujete opravdový odpočinek vy? Na pohovce s nohama nahoře? Venku na kole nebo kolečkových bruslích? Možná je to pro vás synonymum pro procházku s vaším věrným čtyřnohým kamarádem. My se dnes zaměříme na kavárny! Co nabízejí kvalitní kavárna a jak lze využít všechny její služby?Kavárna v roli nejlepšího hostitele

Kavárny nejčastěji navštěvují lidé, kteří mají chuť na dortík a dobrou kávu nebo čaj. Ale nemusí to být pravidlem! Kavárna totiž plní hned několik rolí. Jedná se o alternativní kancelář. Přijdete s notebookem, objednáte si něco dobrého a následně v ní můžete setrvat jakkoli dlouhou dobu. Dalším účelem kavárny je posezení s přáteli. Oproti restauraci je kavárna uvolněnější, a proto na delší posezení příjemnější a vhodnější. V neposlední řadě sem můžete dorazit sami s knihou a jen tak pobýt. Tyhle knihy vám doporučujeme! Vezměte je příště s sebou.

 

Není kavárna jako kavárna

Ovšem pozor! Už jste se, drazí pánové, radovali, že kaváren máte v okolí bydliště celou řádku a ještě si můžete vybírat? Možná se mýlíte. (Vím, že se takové věci neříkají. Podívejte se, proč!) Aby kavárna byla totiž TOU kavárnou, musí splňovat hned několik důležitých požadavků.Tohle se nesmí stát!

Prázdný stůl

Rozhodně nesmí nastat situace, kdy jste v polovině knihy, máte zpola vypitý čaj a snědený dortík a obsluha vám odnese všechno nádobí. Takový jasný pokyn k odchodu je v prostředí kavárny nemístný! Jste to jen a pouze vy, kdo rozhodne, kdy je čas k odchodu. A to tak, že požádáte o účet. Pokud servírka odnese veškeré nádobí, hned víte, že tohle kavárna na úrovni zcela jistě není.

 

Někdo se vměstná k vašemu stolu

Takové chování je nepřípustné a máte plné právo danou osobu od stolu vyhodit nebo problém řešit s obsluhou. Kavárna je jako váš obývací pokoj, akorát se servírkami. A pochybuji, že na svou pohovku pustíte každého. Proto se nenechte omezovat. Kavárna není městský bufet se smažákem a hranolkami.

 

Voda a káva

Každá kvalitní kavárna ke kávě podává sklenku vody. Žádat o vodu ke kávě vypovídá pouze tom, že kavárna žije v dobách dávno minulých a etiketa dneška k ní dosud nedorazila. Nikdy nezapomenu na okamžik, kdy v jedné celkem drahé kavárně dostala moje mamka kávu bez vody. Objednala si kohoutkovou vodu zpětně k té kávě. Přinesli ji ve skleničce o objemu ani ne 100 mililitrů a naúčtovali si za ni 10 korun! Takhle se tedy luxusní kavárna na úrovni ke svým hostům nechová.Kavárna, co se vyzná

  • Dobrá obsluha ví, kdy má přijít. Zbytečně vás neobtěžuje dotazy, jste-li zabraní do čtení či do práce. Ví, že v případě potřeby ji přivoláte pohledem.
  • Nemusíte tolerovat u svého stolu cizí osoby.
  • Voda ke kávě je samozřejmostí, stejně jako malý dezert v podobě sušenky nebo čokolády.
  • Český Turek není jedinou kávou v nabídce.

 

Co jste o kavárnách možná netušili

První kavárny vznikly už v roce 1683. Tehdy šlo především o místo setkání básníků, bohémů, spisovatelů ale i politiků. V kavárnách se hovořilo o intelektuálních tématech a vznikala nová literární díla. Ani zdaleka byste v kavárnách nepotkali takové množství žen, jako je tomu dnes. Proto platí, že ačkoli se kavárny staly doménou něžného pohlaví, první vždy vstupuje muž. Je to zkrátka pravidlo dávno zažité a platí dodnes.

A co vy pánové? Na jaké úrovni jsou kavárny ve vašem okolí? Používáte kavárny pro pracovní účely, nebo si tam raději přečtete knihu?

ČTĚTĚ TAKÉ: Filtrovaná káva aneb Když se z přípravy a pití kávy stane rituál

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články