fbpx

Nastavte si svůj iPhone na co nejvyšší produktivitu

Používáte ke své práci iPhone a rádi byste ho využívali efektivněji? Operační systém iOS vám nabízí celou řadu vychytávek, které vám dokáží ulehčit práci, zkrátit čas strávený na sociálních sítích a celkově zvýšit vaši produktivitu.Nenechte se rušit

Nenechte se při práci vyrušovat nekončící záplavou oznámení ze sociálních sítí a dalších aplikací. Notifikace si ponechte zapnuté pouze u aplikací, které skutečně potřebujete a zvolte si u nich typ upozornění – Oznamovací centrum, Banner nebo tiché doručení, při kterém vás nevyruší zvuk ani vibrace iPhonu. Během obchodních schůzek nebo videokonferencí se vám bude hodit funkce Nerušit, díky které bude váš mobil zcela nedostupný. Toto nastavení můžete časově omezit, a to pomocí předvolby – například Než odejdu z určitého místa nebo Do konce události.

Omezte čas na sociálních sítích

Jak omezit neproduktivní čas u obrazovky? Jednoduše – stačí využít funkci Čas u obrazovky. Nastavením klidového režimu například od 22:00 do 6:00, budete mít v tomto časovém období přístup pouze k základním aplikacím, jako jsou telefonní hovory, kalendář nebo kalkulačka. Jestliže trávíte příliš času na sociálních sítích, můžete si pomocí funkce Limity pro aplikace omezit dobu, po kterou pro vás bude Instagram a Facebook denně dostupný. Přečtěte si, jak vám v životě prospěje omezit tok informací.

Neztrácejte čas hledáním

Snažíte se sebevíc, ale obrazovka vašeho iPhonu pro vás stále zůstává nepřehledná a hledáním konkrétní aplikace ztrácíte drahocenný čas? Vyzkoušejte funkci Vyhledávání, kterou aktivujete pouhým přejetím prstu od poloviny displeje směrem dolů. Další možností je samozřejmě funkce Siri, která vám aplikaci dokáže nejen najít, ale rovnou i otevřít.Mějte všechna svá hesla v bezpečí

Máte občas problém vzpomenout si na heslo k některému ze svých účtů na sociálních sítích nebo k jedné z aplikací, které používáte? Uložte si všechna svá hesla na bezpečné místo – například do aplikace Klíčenka. Údaje se ukládají na iCloudu, takže je máte k dispozici na jakémkoliv vašem zařízení od Apple. Jak aplikaci aktivovat? V záložce Nastavení kliknete na své jméno, rozkliknete záložku iCloud, kde najdete aplikaci Klíčenka, kterou stačí zapnout.  

Kopírujte mezi zařízeními

Občas při hledání na iPhonu narazíte na článek, dokument nebo video, které byste si rádi prohlédli ve svém Macu? S tím vám pomůže funkce Universal Clipboard – jednoduše zkopírujete odkaz, který se automaticky uloží do univerzální schránky, odkud ho vložíte přímo do vyhledávacího pole v Macu. Celý proces samozřejmě funguje i v obráceném pořadí. Podmínkou je přihlášení obou zařízení k iCloudu se stejným Apple ID, zapnutý Bluetooth, Wi-Fi a Handoff. Aplikace pro vyšší produktivitu

Aplikace a funkce ve vašem iPhonu vám nestačí? Dáme vám tipy na pár dalších, které si můžete do svého mobilu stáhnout a vyzkoušet, jak vám pomohou zvýšit produktivitu.

  • Focus – aplikace Focus vás přesvědčí o tom, že pravidelné přestávky mezi prací jsou mnohdy důležitější, než si myslíte. Časomíra vám oznámí, kdy je nejvyšší čas dát si na chvíli pauzu například na svačinku nebo krátké protažení. 
  • Toggl – potřebujete si měřit odpracovaný čas? Využijte aplikaci Toggl, která kromě měření času dokáže zaznamenat váš pohyb na webových stránkách, pokud trvá déle než deset vteřin. Kromě toho disponuje i řadou dalších užitečných funkcí včetně možnosti upozornění na přestávku. 
  • Things – v App Storu na vás čeká již třetí generace užitečné aplikace Things. Využijete ji především k tvorbě a správě úkolů nebo komplexních projektů. Aplikace umožňuje zobrazení úkolů spolu s kalendářem pro lepší přehled, možnost vytvoření opakujících se pravidelných záznamů, vytvoření přehledu pro aktuální den i přidávání štítků k jednotlivým úkolům.

TIP: Zajímá vás, jaké aplikace nakopnou vaše podnikání? 

 

Tak co, pánové, využíváte některé z uvedených funkcí a aplikací? Pokud ano, jak vám pomáhají při práci? Nezapomínejte ale také čas od času mobil odložit a věnovat se jiným činnostem – jak na to vám poradíme v tomto článku.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články