fbpx

Kam vyrazit v létě k vodě? Tipy na oblíbená česká koupaliště

Dává vám vlna veder zabrat a ze všeho nejradši byste si vybrali v práci dovolenou a šli se místo pobytu v kanceláři někam smočit? Přinášíme vám seznam nejoblíbenějších českých koupališť, kde si odpočinete a zároveň se zde i příjemně osvěžíte.

Koupaliště Divoká Šárka

Toužíte hlavně po klidu, blízkosti přírody a nechcete opouštět Prahu? Ideální volbou je koupaliště Divoká Šárka. Snadno se k němu dostanete autem i městskou hromadnou dopravou a přibližně desetiminutovou chůzí po turistické značce. Voda v koupališti je velmi osvěžující a téměř bez chloru. Proto je koupání v Divoké Šárce vhodné i pro malé děti a alergiky. Jakmile vám po koupání vyhládne, můžete si dát něco dobrého a třeba si také s přáteli zahrát volejbal nebo ping pong.

Nejdelší koupaliště v Česku

Věděli jste, že nejdelší koupaliště v České republice se nachází v Brně? Jmenuje se Riviéra a skládá se hned ze tří kaskádovitých bazénů. Areál koupaliště leží ve čtvrti Pisárky mezi řekou Svratkou a Bauerovou ulicí, tudíž je snadno dostupný z centra. Koupaliště Riviéra je otevřeno od června do srpna, a kromě plavání se můžete v areálu věnovat také řadě sportů – ruským kuželkám, badmintonu či volejbalu. V případě, že by bylo nutné vyřídit nějaké pracovní povinnosti, lze se v areálu připojit na Wi-Fi a e-maily vyřídit z pohodlí lehátka.

Retro koupaliště s malebným zázemím

Láká vás návrat do starých dobrých časů? Nenechte si ujít návštěvu koupaliště a slunečních lázní Dachova u Hořic. Areál se nachází v blízkosti obce Dachovy a nadchne vás svým retro vzhledem. Voda do koupaliště je přiváděna z lesního pramene a je dokonale čistá a příjemně osvěžující.

O tom, jak krásné je prostředí koupaliště i slunečních lázní, vypovídá zařazení samotného koupaliště a hlavní budovy na seznam nemovitých kulturních památek České republiky. Na jaře roku 2020 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce, jež zachovala i původní pracovní postupy a obnovila původní vzhled budovy. Přeneste se do minulosti a užijte si koupání v malebném prostředí.

Jezero Milada

Nedaleko Ústí nad Labem vznikl nedávno krásný rekreační areál, který láká k návštěvě díky zatopenému uhelnému velkolomu. Napouštění trvalo celých devět let, maximální hloubka dosahuje téměř 25 metrů a jezero bylo pojmenováno Milada, a to podle původního pojmenování uhelného dolu. Jezero není vhodné pouze ke koupání, ale na své si zde přijdou i rybáři, protože ve vodě žijí také štiky, okouni, plotice či například perlíni. O kráse okolní přírody a její úspěšné rekultivaci se můžete přesvědčit také ze sedla kola, protože tudy prochází hned dvě různé cyklotrasy. Jak lépe zakončit cyklovýlet, než příjemnou koupačkou?

Jezero Lhota

V blízkosti hlavního města leží malebné koupaliště Lhota, ve kterém se vzduchem nese vůně borovic a pod nohama při chůzi cítíte jemný písek. Tato vodní plocha totiž vznikla na místě bývalé pískovny, která byla využívána při stavbě dálnice D1. Dokonce se jedná o místo, kde byla založena historicky první nudistická pláž v Česku. Koupete-li se rádi bez plavek, vydejte se k jezeru Lhota, protože nudismus je zde stále velmi populární a nudistům jsou vyhrazeny speciální pláže. Součástí areálu jsou samozřejmě i stánky s občerstvením, toalety a velkokapacitní parkoviště. Nemáte-li vlastní vůz, dostanete se k blízkosti koupaliště také autobusem a vlakem.

Vyberte si část své dovolené a během parních letních dní se vydejte k vodě. Kromě relaxace a osvěžení, se můžete věnovat také řadě sportů a odpočinout si od rutiny v zaměstnání. Užijte si pár dní oddychu a využijte nádherné sluneční dny na maximum.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články