fbpx

Nejlepších 6 prací, které můžete vykonávat online a vydělávat si při cestování po světě

Mnoho lidí sní o tom, že jednoho dne dají ve svojí práci výpověď a pojedou procestovat svět. Málo z nich to však vážně udělá. Cestování je nákladný koníček a obvykle si jen tak někdo nemůže dovolit skončit s prací a cestovat „na plný úvazek“. Pro někoho může být řešením si větší finanční částku našetřit předem a poté jen utrácet a o výdělek se nestarat. Proč však nezkusit pracovat online? 

Zejména v dnešní době je práce online dostupná v mnohem větší míře, než-li tomu bylo dříve. Covid pandemie posunula hranice práce a mnoho lidí nyní pracuje v režimu home-office. Napadlo vás, že při tom nemusíte sedět jen ve svém bytě, ale ve skutečnosti pracovat odkudkoliv? Máme pro vás několik tipů, jak může téměř každý pracovat na cestách. Jediné, co budete potřebovat je počítač a dobré internetové připojení.

1. Učitel angličtiny

Anglickým jazykem se dnes dorozumí téměř každý. Pokud je vaše angličtina na velmi dobré úrovni nebo dokonce disponujete jazykovým certifikátem, můžete na cestách zkusit pracovat jako online lektor angličtiny. Lekce angličtiny většinou vydělávají hezké peníze a mohou vám pomoci cestování financovat. 

Další možností může být práce lektora angličtiny v místní škole. Pokud se plánujete na místě zdržet déle, můžete se poohlédnout, zda školy v blízkosti nehledají učitele pro své studenty.

2. Textové práce

Jestliže vám na základní škole šel sloh, možná můžete vyzkoušet textové práce. Mnoho firem hledá pisálky, kteří jejich weby zaplní textem. Můžete také psát články do internetových magazínů, psát popisky do e-shopů nebo do novin apod. Existují také stránky, kde můžete zveřejnit svoje vlastní texty a zájemci o koupi se sami ozvou.

3. Správa sociálních médií

Nechte se najmout jako správce sociální sítě pro firmu, e-shop nebo značku. Téměř každé podnikání má v dnešní době své vlastní stránky na sociálních sítích a tak je o zaměstnance, které se o tyto účty budou starat, velký zájem. Zpravidla při této práci jde o vytváření grafiky a vizuálního obsahu, psaní popisků k fotografiím, komunikaci se zákazníky apod. Obvykle práce nezabere příliš mnoho času a může jít o příjemný přivýdělek.

4. Web designér

K vykonávání této práce už možná budete potřebovat hlubší znalosti. Pokud vás však tato práce zajímá, může jít o velmi kreativní přivýdělek s dobrým finančním ohodnocením. Web designér navrhuje grafiku a vizuální stránku webů, e-shopů nebo osobních blogů. Jestliže vás web design zaujal, začněte s tím, že si vytvoříte vlastní web, se kterým můžete experimentovat a naučit se s platformami pro tvorbu pracovat. Mnoho web designérů začínalo jako samouci. 

5. Překladatel

Pokud umíte cizí jazyky, můžete vyzkoušet také překlad. Zejména pokud je vaším mateřským jazykem jiný jazyk než angličtina, obvykle není problém práci najít. Mnoho amerických firem, které expandují do světa, hledá překladatele, kteří texty perfektně přeloží do svého rodné jazyka.

6. Fotograf

Cestovat po světě a fotit zajímavá místa je práce snů. Cesta k ní však nemusí být jednoduchá. Jednou z možností, jak svými fotkami vydělávat, je jejich prodej na fotobankách. Obvyklý zisk autora z prodeje fotografií se pohybuje okolo 20-50 %. Zbytek zůstane zprostředkovatelské platformě. Pokud jsou však vaše fotografie opravdu špičkové, jejich cena se může pohybovat i v řádu stovek Kč. Záleží na vašich schopnostech.

Online prací existuje velké množství, do článku jsme zahrnuli jen ty nedostupnější a nejznámější. Kromě námi zmíněných zaměstnání můžete například psát blog, točit videa na YouTube, pracovat v IT nebo jako virtuální asistent. Odpíchněte se od toho, co vás baví. Pokud už  v současném zaměstnání pracujete na počítači, není také nic jednoduššího, než se zeptat, zda by to nebylo možné pracovat na dálku.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články