fbpx

Víte jak vybrat kvalitní pánskou košili?

Jak vybrat košili

V šatníku každého úspěšného muže rozhodně nesmí chybět pořádná košile. Výběr je ovšem tak veliký, že často není zrovna jednoduché najít tu pravou. Ukážeme vám, jak vybrat kvalitní pánskou košili.

Košile je symbolem čistoty, tedy obzvláště ta bílá. Ovšem i ostatní barvy zvládají zaujmout, vzhledem k tomu, že se z košil stává stále větší trend. Otázka ale zní jak ji vybrat a podle čeho se řídit. Pojďme si to tedy vysvětlit.Na co košili vlastně chceme

Rozhodně nejdůležitějším aspektem při výběru košile je její využití. Například pokud sháníte košili pro volný čas, rozhodně se budete dívat po něčem jiném než někdo, kdo shání košili pod sako. Doporučujeme tedy ještě před příchodem do obchodu, abyste si to řádně rozmysleli a ušetřili tak kupu času.

Pokud se rozhodnete pro volnočasovou košili pro každý den, výběr je jednodušší. Můžete totiž volit z různých barev a vzorů. Fantazii se meze nekladou. Kupte tu, která vám prostě padne do oka.Košile pro různé společenské akce a večírky bývá velmi často nejsložitější volbou. Zde je třeba si dát opravdu záležet a zvolit košili nejlépe s moderním vzorem. Dobré je vyhnout se obrázkům, ačkoli jsou vtipné. Na oslavě to totiž nemusí působit vhodně.

Jestli však toužíte spíše po košili do obleku, tady je výběr poměrně jednoznačný. Košile by měla být bílá a rozhodně s dlouhým rukávem. Hlavně si dejte pozor na kapsičku na prsou, tu by totiž košile pod sako mít neměla. Další tradice ohledně košile do saka ještě probereme.

Kvalitní materiál je zárukou spokojenosti

Jak vybrat kvalitní pánskou košili-3Další velice důležitý aspekt je rozhodně materiál. Zde se zase vrátíme k využití a trochu si jej rozvineme. U košile pro volný čas se s materiálem moc trápit nemusíte. V tomto případě můžete sáhnout i po košilích s větším obsahem umělých vláken, jako je polyester nebo lycra. Polyester dodá bavlně na rychlosti sušení, ovšem zase hůře absorbuje pot. Lycra zase vylepší pružnost bavlny, košile pak lépe obepne tělo.

Košile pro společenské akce a košile do obleku mají jedno společné pravidlo. V těchto dvou případech pátrejte po co největším obsahu bavlny. Co se týče košile pod sako, zde dokonce po 100% zastoupení. Je to dáno tím, že v přírodní látce lépe zvládnete celý den.

Číslování a velikosti košil

V obchodech se nejčastěji setkáte s velikostí určenou obvodem límečku, která je udávaná v centimetrech. Obvod límečku se měří na vnitřní straně a to od dírky ke knoflíku. Ostatní rozměry velmi často nebývají uvedeny, tudíž se musíme spolehnout na střih. Ke standardním volbám zde patří buďto přiléhavý (Slim Fit) nebo volný (Regular fit).Jak si správně změřit obvod krku?

Změření velikosti košile není nijak náročné. Postačí vám krejčovský metr, kterým změříme obvod krku pod ohryzkem. Důležité je ovšem zasunout pod metr vepředu dva prsty, čímž zajistíme pohodlnou vůli i při zapnutém posledním knoflíku košile. Výsledek pak zaokrouhlujte nahoru na celé centimetry.

Pokud vybíráte košili pro volný čas, pak může být poslední knoflík rozepnutý. Vůli u límečku v tomto případě řešit nemusíte. Stačí tedy jen změřit čistý obvod krku.Kam má sahat rukáv?Jak vybrat kvalitní pánskou košili

Rukáv by měl být v tomhle případě tak dlouhý, aby manžeta na jeho konci zakrývala zápěstí a končila u kořene palce.  Pokud vybíráte košili do obleku, tedy pod sako, musíte být u tohoto výběru obzvláště pečliví. Manžeta nesmí klouzat a z rukávu saka by měl vždy vyčnívat alespoň jeden její centimetr. Doporučujeme při zkoušení délky rukávů vyzkoušet různé polohy.

Jakou tedy vybrat košili?

Aktuálním trendem jsou Slim Fit košile, tedy košile přiléhavé k tělu. Ty obléká většina populace netrpící nadváhou. Pro drobnější jedince se pak nabízí alternativy v podobě Super Slim Fit nebo Ultra Slim Fit. A konečně poslední kategorie, starší ročníky a muži trpící nadváhou nejraději sahají po střihu Regular fit. Zbytek zůstává na vás. My jen popřejeme příjemný a úspěšný výběr.

ČTĚTĚ TAKÉ: Kolik bot máš, tolikrát jsi gentleman

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články