fbpx

Postup krok za krokem, jak správně pečovat o pleť pro muže v každém věku

pánské brýle

Otázka správné péče o pleť se netýká pouze žen. Také muži se zajímají, jak se mohou starat o svou pokožku a udržet ji zdravou a mladistvou. Na následujících řádcích vám ukážeme, jak by měla vypadat každodenní rutinní péče o pánskou pleť.

Spousta mužů se o svou pleť nijak zvlášť nestará. K mytí používají běžné mýdlo a k ošetření jim stačí přípravek po holení. Je to škoda, protože i mužská pokožka si zaslouží každodenní péči za pomoci pánské kosmetiky. Právě výběrem vhodných produktů je třeba začít.

Základy péče o pleť pro muže

Ač se to nemusí zdát, trh s pánskou kosmetikou je velmi pestrý. Pro muže, kteří při nákupu produktů tápou, může být první nákup značně náročný. Pomůže vědět, jaké problémy s pletí muži řeší nejčastěji.

Jsou to tyto 4 hlavní problémy

  • Jak pečovat o mastnou pokožku.
  • Jak pečovat o vousy.
  • Jak pečovat o stárnoucí pleť.
  • Jak chránit kůži před slunečními paprsky.

Pokud netušíte, s čím a jak začít, sepsali jsme pro vás 6 kroků, jak o mužskou pleť pečovat každý den.

1. Správná péče o pleť po holení

Většina problémů týkající se péče o mužskou pleť se točí okolo vousů. Začněte tím, čím se holíte, a jak se o svou pokožku po holení staráte. Místo obyčejného mýdla použijte produkt, který je určený k péči o pleť po holení.

Běžná mýdla bývají příliš hrubá, a navíc mohou obsahovat parfémy a drsné detergenty, které narušují svrchní ochrannou vrstvu pokožky. Hledejte přípravky obsahující povzbuzující oleje. Vhodný je například pomerančový, citrusový nebo grapefruitový olej.

Po holení zásadně používejte přípravky bez alkoholu, které pokožku hydratují a brání jejímu podráždění po holení. Účinné jsou gely s obsahem aloe vera, která zklidňuje a současně příjemně zvlhčuje pleť.

2. Každodenní čištění podle typu pleti

Nejen ženy, ale taktéž muži mívají různý typ pleti, od čehož by se měl odvíjet i výběr vhodné pánské kosmetiky určené k mytí a čištění pokožky. Čistící přípravek má zásadní vliv na to, jak pleť vypadá. Správně zvolené přípravky pomohou vaší pleti vypadat zdravě.

Jak vybrat vhodnou čistící pánskou kosmetiku:

  • Vyhněte se drsným a obyčejným mýdlům, která pokožku zbavují přirozených olejů.
  • Zvolte jemné čisticí prostředky, dermatologicky testované a bez sulfátů.
  • Sušší pleť vyžaduje produkty se změkčujícími a zvlhčujícími přísadami, jako je aloe vera a heřmánek.
  • Pro mastnější pokožku jsou vhodné osvěžující přípravky, jako je šťavnatý pomeranč a grapefruit.
  • Pleť čistěte každé ráno a večer.
  • Obličej si myjte i po každém cvičení, abyste zabránili vzniku pupínků.

3. Přípravky pro hydrataci a zvlhčení pokožky

Pro mužskou pleť jsou vhodné hydratační krémy bez vůně s SPF a antioxidanty, které udržují pokožku jemnou a hydratovanou a zároveň omezují jemné vrásky.

Potřebujete-li dodatečnou vlhkost, vyzkoušejte hydratační opalovací krémy nebo na noc používejte noční hydratační krém a na něj naneste ještě opalovací krém. Během zimy, jež pleť vysušuje více, je vhodné používat hutnější hydratační krémy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články