fbpx

NO SOUND (tiché) ohňostroje, které neobtěžují okolí

Ohňostroj

Pyrotechnika už dlouho není jen o ohlušujícím rachotu a bleskových explozích. Vítej v éře tiché pyrotechniky, kde je kouzlo ohňostrojů zachováno, ale hlučnost je výrazně redukována. Tento trend, známý také jako NO SOUND, nabízí revoluční přístup k pyrotechnice, který respektuje jak okolní prostředí, tak zvířata.

Co je tichá pyrotechnika?

Tichá pyrotechnika, v angličtině označovaná jako ‚quiet‘ nebo ‚now sound fireworks‘, je navržena tak, aby vytvářela minimální hluk. Toho dosahuje použitím speciálních materiálů a technik, které redukují velké exploze a hlučné efekty. Přesto však nabízí vizuálně atraktivní show plnou barev a světelných efektů.

Výhody tiché pyrotechniky

Tichá pyrotechnika přináší řadu výhod. Je ideální pro oblasti, kde je potřeba zohlednit pohodu místních obyvatel a zvířat. Zvláště v obydlených či citlivých oblastech, jako jsou nemocnice nebo útulky pro zvířata, je její použití nejen vhodné, ale často i nutné.

Má to však i problematickou stránku

Tichá pyrotechnika přináší i své výzvy. Její výroba může být náročnější a někdy dražší kvůli potřebě speciálních materiálů a technologií. Také je důležité, aby byla správně prezentována a aby si veřejnost uvědomila, že i bez hlasitého rachotu může být pyrotechnická show úchvatná. 

Tiché ohňostroje je pak možno inovovat – např. je doprovodit živou nebo reprodukovanou hudbou. Ve světě se dokonce pořádají tzv. silent diskotéky, při kterých mají návštěvníci nasazená sluchátka se synchornizovanou hudbou. Právě tyto večírky mohou vizuálně doprovázet právě tiché ohňostroje.

Budoucnost tiché pyrotechniky

Mnoho okolních zemí (např. Slovensko) přistupuje k regulacím hlasité zábavní pyrotechniky. I z toho důvdou je zřejmé, že výrobci se do budoucna budou muset čím dál tím více zaměřit právě na vývoj a výroku tiché pyrotechniky. Je téměř jisté, že nabídka z této trendy oblasti pyrotechniky se bude nadále rozšiřovat a my z toho máme velkou radost.

Tichá pyrotechnika tedy představuje inovativní alternativu k tradičním ohňostrojům, která kombinuje estetický zážitek s ohledem na životní prostředí a pohodlí lidí a zvířat v okolí.

Významným faktorem pro růst popularity tiché pyrotechniky je také stále větší důraz na sociální zodpovědnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Firmy a organizátoři událostí, kteří se rozhodnou pro tichou pyrotechniku, demonstrují svou péči o pohodlí a zdraví obyvatel i zvířat v okolí, což může mít pozitivní vliv na jejich veřejný image a reputaci.

Vzhledem k těmto směrům je tichá pyrotechnika nejenom stávajícím trendem, ale i klíčovým prvkem budoucího vývoje v oblasti pyrotechniky, který zohledňuje potřeby moderní společnosti a životního prostředí.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články